W sierpniu Newag rozpocznie budowę pociągów typu 31WE

Jak informuje Kurier Kolejowy, na początku sierpnia w nowosądeckim Newagu rozpocznie się produkcja pierwszego z pięciu zamówionych przez Koleje Dolnośląskie, elektrycznych zespołów trakcyjnych 31WE.

– W tej chwili jest finalizowana dokumentacja. Prace związane z produkcją m.in. ostoi i podłogi rozpoczną się już w przyszłym miesiącu – informuje Józef Michalik, dyrektor marketingu Newag.

Pierwsza jednostka ma być dostarczona do 17 maja 2013r. Wszystkie jednostki trafią do KD do końca roku 2013. Na pokładzie każdej z nich znajdzie się 212 miejsc siedzących, podjazdy i windy dla wózków inwalidzkich, toalety, system audio-wizualnej informacji pasażerskiej, bezprzewodowa sieć WiFi, monitory LCD, stojaki rowerowe, system przeciwpożarowy oraz monitoring. Jednostka będzie kosztować ok. 17 084 700 zł, okres gwarancji obejmie 60 miesięcy.

82% kwoty tych nowych pociągów będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Pozostałe 18% kwoty sfinansuje przewoźnik Koleje Dolnośląskie.

Zobacz szczegóły techniczne jednostek typu 31WE

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter