Autobusy dla ITS Michalczewski w budowie [FOTO]

Autobusy MAN Lion's City dla wrocławskiego oddziału ITS Michalczewski. fot. MPK Wrocław

Autobusy MAN Lion’s City dla wrocławskiego oddziału ITS Michalczewski. fot. MPK Wrocław

W fabryce koncernu MAN trwają prace przy budowie autobusów dla podwykonawcy MPK – firmy ITS Michalczewski z Radomia. Autobusy z rodziny Lion’s City zagoszczą na 10 lat na liniach miejskich w stolicy Dolnego Śląska.

Pierwsza partia tych pojazdów dla nowo powstającego wrocławskiego oddziału firmy ITS Michalczewski zjedzie z linii produkcyjnej w kwietniu br. Jednocześnie w Bolechowie-osiedlu w Solarisie trwa również budowa Solarisów Urbino – krótszych od tych, które wydzierżawiło MPK.

ITS Michalczewski na mocy wygranego przetargu na podwykonawstwo linii autobusowych A, 100, 110, 113, 114, 119, 120, 125, 128, 140, 145, 146, 147, 149, 406, 409 i 612, wprowadzi na ulice stolicy Dolnego Śląska 69 nowych autobusów. Pierwsza partia z nich wyjedzie na ulice Wrocławia już 15 czerwca. Ostatnie wyjadą z końcem października, choć w umowie termin upływa dopiero 15 grudnia.

Jak mówi dyrektor zarządzający firmy ITS Michalczewski, Aleksandra Michalczewska-Kucharska:

– Chcemy wprowadzić na trasy pierwsze autobusy możliwie jak najwcześniej, a nasze zadanie wykonywać stopniowo, by zrobić to płynnie i mieć czas na rekrutowanie nowych pracowników

Autobusy MAN Lion's City dla wrocławskiego oddziału ITS Michalczewski. fot. MPK Wrocław

Autobusy MAN Lion’s City dla wrocławskiego oddziału ITS Michalczewski. fot. MPK Wrocław

Autobusy radomskiego przewoźnika będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w systemy informacji pasażerskiej, głosowe zapowiedzi przystanków, oraz system geolokalizacji, dzięki któremu autobusy mają być widoczne w systemie ITS, w systemie dyspozytorskim, oraz w aplikacji iMPK.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter