Dworzec autobusowy po nowemu [FOTO]

We wtorek 7 listopada otwarto nowy Dworzec Autobusowy w galerii handlowej Wroclavia. Nowy obiekt zlokalizowany na poziomie -2 posiada 15 stanowisk i może obsłużyć 1000 pojazdów każdego dnia.

W nocy z 6/7 listopada miało miejsce uroczyste otwarcie nowego dworca, w którym udział wzięli zaproszeni goście, m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa – Andrzej Adamczyk.

Wejście na dworzec od strony Dworca Głównego znajduje się w galerii Wroclavia po lewej stronie. Jest tam główny hol dworca z kasami biletowymi, tablicą przyjazdów i odjazdów, skrytki bagażowe, bankomaty i automaty z przekąskami. Dodatkowe ławki znajdują się też na poziomie -1 i w poczekalni na poziomie -2. Informację o odjazdach zapewniają tablice przystankowe R&G Plus z Mielca, zamontowane w holu dworca, w poczekalni i przy stanowiskach odjazdów autobusów. Z holu dworca na stanowiska odjazdów autobusów można zjechać schodami ruchomymi lub windami.

Nowy dworzec, a w zasadzie powinno się mówić „aneks dworcowy” nie jest dostatecznie dobrze oznakowany. Wchodząc do galerii Wroclavia od strony Dworca Głównego, można przeoczyć wejście do części dworcowej. Ponadto wchodząc do podziemi czuć wyraźną woń spalin. Zamontowane czujniki zadymienia wskazują jednak, że poziom jest dopuszczalny.


 

Otwarcie nowego dworca autobusowego nie oznacza, że wszystkie autobusy będą z niego korzystać. Nadal zostanie zachowany dworzec tymczasowy przy ul. Joannitów, z którego odjeżdżać będą kursy pracownicze, oraz kursy na Ukrainę. Ponadto przez wysoką cenę za wjazd na dworzec (19zł za każdorazowe zatrzymanie na dworcu autobusowym – stan na rok 2013 ¹), autobusy prywatnych busów wciąż będą odjeżdżać z przystanków przy ul. Dawida. Także autobusy miejskie najprawdopodobniej nie wjadą już na dworzec z powodu stanowisk odjazdów ustawionych czołowo, a także z powodu małej ilości miejsca na stanowiskach przyjazdowych.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter