Nowy rozkład pociągów 2017/2018

Newag Impuls 45WE. fot. TransportnewsW niedzielę 10 grudnia wszedł w życie nowy rozkład pociągów. W województwie dolnośląskich pojawią się dodatkowe kursy pociągów ale i ograniczenia w kursowaniu na niektórych liniach kolejowych. Zapoznaj się ze zmianami, jakie przygotowano od niedzieli.

Na linii z Wrocławia do Legnicy pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W dni robocze kursować będzie 27 par pociągów – w szczycie co ok. pół godziny. Na pozostałym odcinku połączenia będą kursować co dwie godziny, przy czym między Węglińcem a Legnicą w szczycie pociągi pojadą co godzinę. Zachowane zostaną 3 pary połączeń Wrocław-Drezno kursujące co 6 godzin, które na odcinku Wrocław-Legnica będą kursować jako przyspieszone. Na odcinku Węgliniec-Lubań między 12 a 18 grudnia będą prowadzone prace torowe i uruchomiona na większości kursów będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Na linii z Wrocławia do Oleśnicy pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W dni robocze kursować będzie 20 par pociągów – w szczycie co pół godziny i częściej. Z 4 do 5 par zostanie zwiększona liczba pociągów do Ostrowa Wielkopolskiego. Wieczorny pociąg ok. 20:00 został wydłużony z Ostrowa Wlkp. do Kalisza.

Na linii z Wrocławia do Międzylesia niemal wszystkie pociągi będą uruchamiać Koleje Dolnośląskie. Połączenia Wrocław-Lichkov obsługiwane będą nowoczesnymi jednostkami Newag Impuls 45WE.

Na linii z Wrocławia do Opola pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. Pojawi się także więcej połączeń obsługiwanych nowymi jednostkami Newag Impuls 36WEa.

Na linii z Wrocławia do Rawicza w dni robocze kursować będzie 21 pary pociągów do Żmigrodu, 20 par pociągów do Rawicza, i 6 par pociągów do Poznania. W niedziele kursować będzie nocny pociąg o 2:12 do Żmigrodu – 2:55 przyjazd.

Na linii z Wrocławia do Żar w weekendy kursować będzie 5 par pociągów, a w dni robocze 3 pary pociągów. W weekendy zachowane zostaną kursy do Forst (Lausitz)

Pociąg Wrocław – Jelcz o 4:25 wydłużono do Biskupic Oławskich skąd następuje skomunikowanie z pociągiem Biskupice Oł. – Opole Gł. Pociąg Opole – Jelcz Laskowice nie ma już nocowania, tylko od razu wraca do Opola.

Na linii z Wrocławia do Jeleniej Góry skróci się czas przejazdu – będzie on wynosić ok. 1h 20 min. na trasie Wrocław Gł.-Wałbrzych i ok. 2h 10 min. na trasie Wrocław Gł.-Jelenia Góra.

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na Forum Transportnews

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter