Nowy rozkład pociągów od 11 grudnia

24.11.2016, Wrocław Żerniki. Newag jako pociąg osobowy z Lubania.Od 11 grudnia wchodzi nowy rozkład pociągów. W województwie dolnośląskich pojawią się dodatkowe kursy pociągów ale i ograniczenia w kursowaniu na niektórych liniach kolejowych. Zapoznaj się ze zmianami, jakie przygotowano od niedzieli.

Na linii z Wrocławia do Legnicy pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W dni robocze kursować będzie 26 par pociągów – w szczycie co pół godziny i częściej. Na pozostałym odcinku połączenia będą kursować co dwie godziny, przy czym między Węglińcem a Legnicą w szczycie pociągi pojadą co godzinę. Zachowane zostaną 3 pary połączeń Wrocław-Drezno kursujące co 6 godzin, które na odcinku Wrocław-Legnica będą kursować jako przyspieszone.

Na linii z Wrocławia do Oleśnicy pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W dni robocze kursować będzie 16 par pociągów – w szczycie co pół godziny i częściej. Zawieszone zostanie kursowanie pociągów na odcinku między Grabownem Wielkim a Krotoszynem.

Na linii z Wrocławia do Zielonej Góry pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W dni robocze kursować będzie 19 par pociągów do Wołowa, 10 par pociągów do Głogowa, i 6 par pociągów do Zielonej Góry. Pociągi na trasie Wrocław – Zielona Góra będą też kursować o 25 minut krócej.

Na linii z Legnicy do Kłodzka pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. Dwie pary pociągów zostaną wydłużone z Kłodzka Głównego do Międzylesia. Liczba pociągów z Wrocławia do Kudowy-Zdroju wzrośnie z jednej do trzech par.

Na linii z Wrocławia do Opola pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. Pojawi się jedna para przyspieszonych pociągów Wrocław – Częstochowa, oraz pociągi Wrocław – Zawadzkie. Pojawi się także więcej połączeń obsługiwanych nowymi jednostkami Newag Impuls 36WEa.

Na linii z Wrocławia do Rawicza pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W dni robocze kursować będzie 19 par pociągów do Żmigrodu, 18 par pociągów do Rawicza, i 6 par pociągów do Poznania.

Na linii z Wrocławia do Jeleniej Góry pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. Z Wałbrzycha do Wrocławia pociągi pojadą co godzinę, a w szczycie częściej. Na pozostałym odcinku pociągi będą kursować co dwie godziny, przy czym między Jelenią Górą a Wałbrzychem w szczycie pociągi pojadą co godzinę. Wprowadzone zostanie zróżnicowanie godzin odjazdu pociągów kończących bieg w Wałbrzychu (odjazdy kwadrans przed pełną godziną) oraz jadących do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby (odjazdy kwadrans po pełnej godzinie). Zachowana zostanie liczba bezpośrednich 4 par pociągów z Wrocławia do Dzierżoniowa i pojawi się więcej połączeń dostępnych z przesiadką na stacji Jaworzyna Śląska. Na trasie z Wrocławia do Jeleniej Góry wciąż będą trwać prace modernizacyjne, w związku z tym rozkład jazdy w ciągu roku wciąż będzie korektom.

Na linii z Wrocławia do Jelcza-Laskowic pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W dni robocze będzie to 16 par połączeń obsługiwanych już w całości przez Koleje Dolnośląskie.

Na linii z Wrocławia do Trzebnicy pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W związku z zakończeniem prac naprawczych na odcinku Brochocin-Trzebnica, wzrośnie prędkość jazdy pociągów, a w dni robocze kursować będzie 16 par połączeń.

Na linii z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego w związku z kolejnym ograniczeniem prędkości do 10 km/h, pociągi na tej trasie zostaną zastąpione autobusową komunikacją zastępczą.

Na linii z Wałbrzycha do Kłodzka pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. W dni robocze będzie to 7 par połączeń, a dwie pary zostaną wydłużone do Międzylesia.

Na linii z Węglińca do Jeleniej Góry pojawi się więcej par pociągów w ciągu doby. Między Jelenią Górą a Lubaniem w dni robocze pojedzie 6 par pociągów, a między Lubaniem a Zgorzelcem – siedem. Wliczając połączenia przesiadkowe, z Węglińca do Goerlitz dostępnych będzie 8 par połączeń, a z Jeleniej Góry – sześć.

Na linii z Wrocławia do Żar kursować będą wciąż 3 pary połączeń w ciągu doby, zaś w piątki uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o 17:15 z Wrocławia. Na odcinku Legnica-Żary kursować będą wyłącznie pociągi Kolei Dolnośląskich. W weekendy w sezonie letnim dwie pary połączeń pojadą do Forst w Niemczech.

 

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter