Od czerwca koleją na bilecie komunikacji zbiorowej

Wygląda na to, że porozumienie w sprawie honorowania biletów w pociągach regionalnych w granicach Wrocławia dojdzie do skutku. Od 1 czerwca, o ile jeszcze w najbliższych dwóch dniach nie nastąpią jakieś zmiany, będzie można korzystać z pociągów Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich na bilecie komunikacji zbiorowej.

Dopiero w środę 29 maja br. o godzinie 11:00 na Dworcu Głównym we Wrocławiu, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz przewoźników kolejowych: Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych poinformowali o podpisaniu umowy dotyczącej honorowania w pociągach biletów komunikacji miejskiej w obrębie aglomeracji wrocławskiej.

Od soboty 1 czerwca br. mając ważny bilet komunikacji miejskiej będzie można bez opłat jeździć pociągami osobowymi Kolei Dolnośląskich, oraz pociągami Regio Przewozów Regionalnych na odcinkach pomiędzy stacjami i przystankami kolejowymi w nazwach których znajduje się “Wrocław”.

Honorowanie biletów nie obowiązuje na odcinku poza granicami miasta, oraz na stacjach, w których cząstka nazwy “Wrocław” występuje w formie rozszerzonej i jako dodatkowy człon nazwy, np.: “Sadowice Wrocławskie”, “Smardzów Wrocławski”.

Rodzaje honorowanych biletów:

Bilety okresowe kodowane na URBANCARD:

  • imienne na wszystkie linie i wszystkie linie normalne
  • (7-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe, semestralne);
  • na okaziciela (30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe);

Bilety okresowe kodowane na elektronicznych legitymacjach studenckich (ELS):

  • imienne na wszystkie linie i wszystkie linie normalne
  • (7-dniowe, 30-dniowe, 60-dniowe, 90-dniowe, semestralne);

Bilety w formie tradycyjnej (papierowe):

  • czasowe, uprzednio skasowane w pojeździe miejskiej komunikacji zbiorowej (24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne);

Bilety w formie telefonicznej:

  • czasowe (24-godzinne, 48-godzinne, 72-godzinne, 168-godzinne).

Warto wspomnieć, że porozumienie nie dotyczy przejazdu na biletach jednorazowych, oraz przewozu rowerów na bilecie za bagaż za 1,50zł wrocławskiej komunikacji zbiorowej. Przewóz rowerów w pociągach nadal jest możliwy tylko na zasadach wymienionych w regulaminie przewoźników kolejowych.

Nadal mają być też dostępne dopłaty kolejowe za 16zł do biletów imiennych na dwie linie w postaci naklejek naklejanych na UrbanCard, zatem póki co, wejście w życie honorowania biletów nie będzie zbyt wielkich szokiem cenowym dla osób korzystających do tej pory z tej dopłaty.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter