Od maja bilety będą nieskasowane, a od czerwca tylko od Mennicy

Od 9 maja bilety zakupione w automatach bezgotówkowych w autobusach i tramwajach, będą nieskasowane. Zmianę podyktowano na wniosek pasażerów, by umożliwić kupno biletów “na zapas“.

Jak informuje Mennica Polska:

Instalacja nowej funkcjonalności automatów będzie trwała od 7 do 9 maja w związku z czym część automatów w tym okresie będzie sprzedawała bilety skasowane, a część nieskasowane. Uprzejmie prosimy wszystkich pasażerów korzystających w tym okresie z komunikacji miejskiej o zwracanie szczególnej uwagi na informacje drukowane na biletach oraz na komunikaty wyświetlane na ekranie dotykowym automatu.

Każdy automat przed zakupem wybranego biletu wyświetla na ekranie informacje czy sprzedawany bilet jest skasowany czy nie. Funkcjonalność pozwalająca na kodowanie w automatach biletów kupionych przez Internet pozostanie bez zmian.

Oprócz tego, jest już pewne, że od czerwca dystrybucją biletów komunikacji miejskiej będzie się zajmować Mennica Polska. O tyle jest to zastanawiające, iż w tej chwili w mieście jest 100 biletomatów stacjonarnych, 150 miejsc w kioskach, gdzie można doładować UrbanCard oraz 800 mobilnych biletomatów w autobusach (500) i tramwajach (300). Pomimo tego, na mieście jest sporo miejsc, gdzie nie ma żadnego punktu, gdzie można by zakupić bilety. Bardzo często zdarza się, że kioski na niektórych osiedlach są nieczynne w godzinach porannych, zwłaszcza w soboty, a najbliższy czynny punkt znajduje się na sąsiednim osiedlu. Drugą kwestą są często niedziałające automaty UrbanCard i problemy z notorycznym anulowaniem jakichkolwiek transakcji płatności kartą w bezgotówkowych automatach w autobusach i tramwajach.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter