Od soboty funkcjonuje “przystanek przejściowy” Arkady

Od soboty 24 marca br. przystanek tramwajowy „Arkady“ na ul. Piłsudskiego w kierunku pl. Legionów został powiększony i mogą tam się teraz zatrzymywać dwa tramwaje – ale tylko teoretycznie.

Obecny peron został wydłużony, powstało też dodatkowe przejście dla pieszych, a dodatkową część przystanku wytyczono po najmniejszej linii oporu, wymalowując tylko dodatkowe oznaczenia na jezdni, a na chodniku montując dodatkowy słupek przystankowy z rozkładami jazdy. Rozwiązanie to wg urzędników ma umożliwić zatrzymanie się na nim dwóch tramwajów w jednym czasie. Problem przepustowości tego przystanku nasilił się od kiedy na linii 32PLUS zaczęły kursować dłuższe od składów dwuwagonowych, tramwaje Škoda 19T.

Przystanek pozwala na obsłużenie dwóch tramwajów, jednak tylko teoretycznie. Wg MPK nie zmieniono cykli świetlnych, żeby pasażerowie mogli przejść bezpiecznie przez jezdnię, a dwa tramwaje nie zdążą przejechać na jednym cyklu świetlnym.

Podczas wizyty na tym przystanku nie stwierdzono by motorniczowie zatrzymywali się na tej dodatkowej części przystanku. Na miejscu natomiast stwierdzono obecność dwóch strażników miejskich, którzy pilnowali, by kierowcy stosowali się do nowych oznaczeń.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter