Nowy Moderus Beta MF24AC w MPK [FOTO]

Nowy Moderus Beta MF24AC. fot. Janusz Krzeszowski / wroclaw.plDo Wrocławia dostarczony został pierwszy z 40 tramwajów Moderus Beta z nowej serii MF24AC. Nowy model różni się wieloma szczegółami od dotychczasowych dostarczonych egzemplarzy.

Model ten ma nową ścianę czołową, wyposażony został w oświetlenie zewnętrzne LED. Tramwaj ten otrzymał dodatkową kamerę na dachu, która służy do obserwacji współpracy sieci trakcyjnej i odbieraka prądu. Zamontowano również osłony dachowe mające zasłaniać znajdującą się na dachu aparaturę.

Tramwaj wyposażono w nowy układ napędowy, oraz samoprzewietrzalne silniki prądu przemiennego. Takie rozwiązanie ma pomóc obniżyć poziom emitowanego hałasu, oraz eliminuje konieczność stosowania kratek wentylacyjnych na ścianach bocznych tramwaju. Wewnątrz zwiększono liczbę siedzeń dostępnych z niskiej podłogi o 2 rozkładane siedzenia, zastosowano nową platformę dla wózków z czujnikiem oparcia. Przyciski drzwiowe zostały oznaczone w alfabecie Braille’a.

Galeria zdjęć:

(fot. Janusz Krzeszowski / wroclaw.pl)

Tak jak w poprzednich tramwajach, zastosowano system informacji pasażerskiej firmy SiMS. Wyświetlacze prezentować będą nr linii, kierunek jazdy, trasę przejazdu w nieco innej formie – identycznie jak w nowych autobusach SOR od Kłosoka.

Tramwaje te są dostosowane do montażu nowych kasowników. Na zajezdniach trwać będzie montaż pozostałych urządzeń. Do sierpnia dostarczonych zostanie 30 tramwajów typu MF24AC, oraz 10 w przyszłym roku.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter