Podpisano umowę na kolejne Impulsy dla KD

Wizualizacja jednostek 31WEa dla Kolei Dolnośląskich. wiz. Newag SA

Jednostka 31WEa dla Kolei Dolnośląskich. wiz. Newag SA

Koleje Dolnośląskie podpisały umowę na zakup 5 czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Newag Impuls typ 31WEa.

Umowa została podpisana we wtorek 10 marca i dotyczy ona zamówienia na łącznie 11 jednostek. Pierwszą jego częścią było dostarczenie 6 trójczłonowych jednostek typu 36WEa, które zrealizowano pod koniec zeszłego roku. Zakup pociągów jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pociągi Newag Impuls 31WEa pomieszczą na swoim pokładzie 460 pasażerów. Każdy z zamówionych pociągów będzie wyposażony w klimatyzację, wi-fi, indywidualne gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej wewnątrz i na zewnątrz jednostki. Pociągi będą mogły rozwinąć prędkość 160 km/h. Harmonogram dostaw zakłada, że już w grudniu br. wszystkie jednostki będą mogły wyjechać na trasy kolejowe.

31WEa, podobnie jak posiadane już przez legnicką firmę, krótsze trójczłonowe jednostki, będą zgodne z europejskimi normami Technicznych Specyfikacji Interoperacyjności (TSI). Od pozostałych jednostek bez literki ‘a’ w nazwie (31WE) będą się różnić kształtem czoła, reflektorami w technologii LED, ciemną kolorystyką drzwi, oraz prawdopodobnie też innymi fotelami.

Jednostki będą przewidziane do obsługi połączeń na trasie Wrocław – Rawicz, jednak podobnie jak 36WEa, nie będą posiadać “unijnego kagańca”, który wymuszać będzie ich eksploatację tylko i wyłącznie na jednej trasie.

Nowe 4-członowe jednostki mają zostać dostarczone Kolejom Dolnośląskim między październikiem a grudniem 2015r. Wówczas na Dolnym Śląsku będzie eksploatowanych łącznie 16 jednostek Newag Impuls.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter