Polbus sprzedaje teren Dworca PKS

Prywatyzacja Polbusu została co prawda zawieszona, ale po tym jak z firmy wypłynął co najmniej milion złotych, spółka należąca w 54% do Skarbu Państwa, boryka się z problemami finansowymi. Upadłość wisi na włosku, ale spółka postanowiła sprzedać grunt na którym znajduje się obecnie Dworzec Centralny PKS we Wrocławiu.

Teren ten jest łakomym kąskiem dla deweloperów, o czym świadczyła liczba firm, które chciały wykupić udziały Skarbu Państwa w tej spółce. Polbus zastrzegł co prawda, że zamierza sprzedać działkę, jednak z zagospodarowaniem części terenu pod dworzec PKS, a Polbus płaciłby właścicielowi terenu preferencyjne stawki za jego użytkowanie, jednak w przypadku gdyby Skarb Państwa dalej chciał sprzedać udziały w Polbusie, to przyszły jego właściciel zgodnie z prawem nie miałby obowiązku kontynuowania działalności przewozowej.

Według wyceny rzeczoznawców, cena za grunt Dworca Centralnego PKS to 68 mln złotych. W tym tygodniu Polbus rozpoczął negocjacje z firmami, które zgłosiły się do przetargu.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter