Powróciły pociągi do Milicza i Krotoszyna

fot. Transportnews.W poniedziałek 25 marca po opóźnieniach związanych z przedłużającym się remontem linii kolejowej, powróciły codzienne pociągi do Krotoszyna.

Na stacjach i przystankach: Grabowno Wielkie, Bukowice Trzebnickie, Krośnice, Milicz, Wierzchowice, Rakoniewice Milickie, Cieszków zmodernizowane zostały perony.

W dni robocze 7 par pociągów kursuje na trasie Wrocław Główny-Krotoszyn-Wrocław Główny, zaś 6 z nich kursuje na wydłużonej trasie do Jelcza Laskowic przez Siechnice. W dni wolne kursują 4 pary pociągów. Podróż pociągiem z Wrocławia Głównego do Milicza trwa 1,5 godziny zaś do Krotoszyna mniej niż 2 godziny.

Na kilka dni przed planowym przywróceniem kolejowego połączenia z Miliczem i Krotoszynem, miało miejsce osunięcie nasypu. Zdemontowano tor, wzmocniono podłoże i odbudowano nasyp od nowa. Pociągi wyjechały jednak na trasę, ale z problemami – pierwszy pociąg z Krotoszyna był opóźniony około 1 godziny m.in. w związku z ograniczeniami prędkości w rejonie naprawianego nasypu.

Niestety strona organizacyjna połączeń do Krotoszyna pozostawia wiele do życzenia. Pociągi Kolei Dolnośląskich nie są skomunikowane z pociągami Kolei Wielkopolskich, zaś w Oleśnicy pociągi mają postoje kilkunastominutowe na zmianę kierunku jazdy.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter