Pożar autobusu na Osiedlu Sobieskiego

I znów autobus MPK stanął w płomieniach. W czwartek 28 czerwca ok. godziny 16:40 na pętli Osiedle Sobieskiego w płomieniach stanął autobus Jelcz typ M181M/2 (nr inw. 8502). To już drugi pożar autobusu miejskiego przewoźnika w tym roku i drugi w którym pojazd spłonął niemal doszczętnie.

Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce 16 stycznia na ul. Krzywoustego (- czytaj więcej o tym zdarzeniu). Wówczas przegubowy autobus Volvo spalił się w większym stopniu, niż Jelcz.

Jak mówili świadkowie dzisiejszego zdarzenia – już wcześniej w autobusie nieprzyjemnie śmierdziało, wydobywały się iskry, aż nagle pojawił się dym. Wielu pasażerów wysiadło na poprzednim przystanku, reszta zdążyła wysiąść przed niemal całkowitym zapaleniu się tylnego członu autobusu.

Pożar gasiły 4 zastępy straży pożarnej, nie obyło się bez utrudnień w kursowaniu autobusów D i 141. Na ul. Królewskiej utworzył się korek, zaś autobusy wysadzały ludzi na przeciwko tlącego się jeszcze przegubowego Jelcza, a następnie kierowały się ul. Zatorską. W końcu ok. godziny 17:17 pożar został niemal całkowicie dogaszony, a niecałe pół godziny później plac manewrowy na pętli został uporządkowany i autobusy znów mogły nawracać na przystanek postojowy.

Jelcz został sholowany na zajezdnię IX Obornicką i tam będzie stacjonował do czasu wyjaśnienia przyczyn pożaru.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter