Prezentacja nowych Mercedesów w MPK [FOTO]

Dzisiaj w salonie Mercedesa przy ul. Granicznej we Wrocławiu miała miejsce prezentacja autobusów Mercedes Citaro C2, które MPK Wrocław będzie dzierżawić przez okres 10 lat.

Nowe, klimatyzowane, monitorowane i spełniające normy spalania Euro 6 autobusy wyjadą na linie autobusowe w marcu. Na razie na zajezdnię przy ul. Obornickiej dotarły tylko kilka sztuk tych pojazdów i służą do szkoleń kierowców i mechaników. Więcej tych pojazdów stoi w Pietrzykowicach w serwisie Mercedesa, gdzie są doposażane w systemy informacji pasażerskiej, oraz w nowe kasowniki.

Łącznie do MPK trafi 60 nowych autobusów (40 przegubowych i 20 solo). Pojazdy dzierżawione przez MPK Wrocław, zostaną wyprodukowane w fabryce w niemieckim Mannheim. Posiadają bogate wyposażenie – pełna klimatyzacja wnętrza, system antypożarowy, gniazda USB, oraz moduł rekuperacyjny, który magazynuje energię elektryczną przy hamowaniu.

 

– Z perspektywy kierowcy różni się choćby wygodniejszym fotelem, ma dwa podłokietniki co pozwala wygodniej prowadzić autobus wiele godzin. Jest komputer pokładowy sterowany z kierownicy. Bardziej czytelne parametry na kokpicie. Pojazd napędza 380-konny silnik. Posiada też czterostopniową skrzynię biegów – mówi Dariusz Tylski, kierowca MPK 💬

W kabinie zamontowano nowy, zintegrowany autokomputer SiMS SIL 2.0, który dzięki funkcji podglądu z kamer zamontowanych w pojeździe, zastępuje dotychczas stosowane osobne urządzenia sterujące – systemem informacji pasażerskiej, oraz monitoringu. Sterowanie urządzeniem ułatwia zastosowany w nim ekran dotykowy.

Nowe Mercedesy, podobnie jak i już eksploatowane w MPK Solarisy, są przystosowane do samodzielnego otwierania drzwi na przystankach przez pasażerów. Gniazda USB znajdują się w ścianie bocznej pojazdu, zaś sygnał ostrzegawczy rozbrzmiewa 3 razy przed zamykaniem drzwi. Kierujący mogą skorzystać z takiego udogodnienia, jak lodówka, która pozwala ochłodzić wodę.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter