Remont torowiska na Legnickiej opóźniony o miesiąc

Odcinka torowiska od pl. Jana Pawła II do Dolmedu nie uda się dokończyć do połowy lipca – poinformował wykonawca remontu.

W czerwcu miał zostać wprowadzony “łagodniejszy” wariant przesiadkowy dla mieszkańców osiedli położonych wzdłuż linii tramwajowej na zachód Wrocławia. Tramwaje miały dojeżdać do pętli Wrocławski Park Przemysłowy, przy ul. Robotniczej, a na przystanku Dolmed miała kursować linia zastępcza na Leśnicę – teraz już wiadomo, że tak szybko nie uda się wprowadzić na czas drugiego etapu przebudowy.

Według umowy z wykonawcą – Skanską – termin oddania do użytku to koniec sierpnia br. Okazuje się, jednak że od dłuższego czasu, na wspomnianym odcinku prace zamarły, torowisko zniknęło, a w jego miejscu pojawił się rów. Nie dziwi więc fakt, iż termin zakończenia prac został przesunięty.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż opóźnienie wynika z problemu z projektem remontu. Wynika z niego, iż sieć kanalizacyjna i elektryczna leżą pod ziemią w innych miejscach, niż być powinny, a bez kompletnego projektu, żadnych prac nie wolno prowadzić.

Dobrą nowiną jest jednak fakt, iż Skanska zapowiedziała nadrobienie opóźnień z tym związanych i zamierza oddać cały odcinek torowiska przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Trzymamy za słowa.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter