SOR ponownie na testach

Na zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej pojawił się kolejny autobus testowy. Tym razem padło na model NB12, czeskiej firmy SOR. Autobus na czas testów otrzymał numer inw. 1000. Będzie on przez około dwa tygodnie jeździć na liniach komunikacji miejskiej obsługiwanych przez tą zajezdnię. Autobus ten jest pewną ciekawostką, bowiem jest to obecnie jedyny autobus miejski o czterech drzwiach, jaki kursuje liniowo we Wrocławiu, jeśli nie w ogóle w całym województwie dolnośląskim.

Model NB12 jest w pełni niskopodłogowym pełnowymiarowym autobusem miejskim klasy MAXI. Model produkowany jest od roku 2006, a od tamtego czasu zdążył już przejść niewielką modernizację. Autobusy tej marki są popularne na rynku czeskim; W samej Pradze docelowo ma jeździć aż 600 autobusów NB12. Autobusy tej czeskiej marki są już zresztą obecne także u przewoźników z Wrocławia, jednak są to tylko modele częściowo niskopodłogowe z miejskiej klasy BN, oraz podmiejskiej CN w różnych wariantach długościowych. Testowany w MPK Wrocław egzemplarz modelu NB12 jest więc pierwszym z rodziny niskopodłogowych autobusów marki SOR.

Tradycyjnie, jak w przypadku poprzednio pożyczonych od DLA, autobusów Jelcz M120/3 Supero, także i ten pojazd nie posiada zamontowanego mobilnego biletomatu UrbanCard. Przejazd testowanym autobusem odbywać się będzie na obowiązujących zasadach płatności, w zależności od obsługiwanego typu linii komunikacyjnych.

Warto wspomnieć, że to już nie pierwsza wizyta tego pojazdu we Wrocławiu. Wcześniej, bo 22 maja br. autobus ten można było oglądać podczas prezentacji na zajezdni DLA przy ul. Długosza.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter