Tarnogaj od kwietnia znowu bez tramwajów

fot. Adam Górecki

Znowu zmiany – aż chciałoby się powiedzieć na ilość utrudnień, jakie szykują się w komunikacji miejskiej w tym roku. Od kwietnia znów z kolei nie będzie można dojechać tramwajem. Powód? Budowa nowego przystanku przesiadkowego na Borowskiej.

Nie będzie on, jak sugerują media – idealnym miejscem przesiadkowym, o czym świadczyć będzie jego lokalizacja – więcej informacji w tym artykule. Oprócz tego, na ulicy Glinianej powstanie eksperymentalny przystanek wiedeński – więcej informacji w tym artykule.  W związku z tym, po raz kolejny w ciągu kilkunastu miesięcy, na Tarnogaj będą kursować autobusy zastępcze linii 715 po trasie z ulicy Suchej do pętli Tarnogaj. Modernizowane będzie również torowisko na ul. Hubskiej, które zostanie dostosowane do wymogów tzw. Tramwaju Plus.

Tramwaje dotychczas kursujące na Tarnogaj dojadą tylko do Dworca Głównego PKP, z kolei linia 9 – pojedzie do Parku Południowego przez dotychczas nieużywany liniowo odcinek torowiska na ul. Dyrekcyjnej na przeciwko Dworca PKS. W związku z tym, tramwaje tej linii będą z ulicy Kołłątaja skręcać w lewo w kierunku ulicy Hubskiej.

– Nie ma możliwości puszczenia tramwajów objazdami, bo w tym samym czasie drogowcy zajmą się remontem torów na alei Armii Krajowej, Tarnogajskiej i Glinianej – wymienia Adam Więcek z wydziału transportu urzędu miejskiego.

Urzędnicy zastanawiają się też, czy nie skierować jednej z linii kursujących na Tarnogaj, po tej samej trasie co linia 9, do zajezdni I Gaj przy skrzyżowaniu ulic: Kamiennej i Ślężnej. Wyżej wymienione inwestycje mają się zakończyć w połowie lipca br.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter