Tramwaj na Nowy Dwór będzie dojeżdżać do pętli autobusowej

Urzędnicy mają już gotową koncepcję na wydłużenie trasy tramwajowej na osiedle Nowy Dwór. Tramwaje będą dojeżdżać ul. Rogowską do obecnej pętli autobusowej i w okolice stacji kolejowej. Inwestycja ma być ukończona wiosną 2020r.

Cała inwestycja, wraz z wydłużeniem odcinka do pętli autobusowej, ma kosztować wg prognoz 230 mln zł. Część środków dołoży Unia Europejska, projekt budowy Tramwaju na Nowy Dwór znajduje się na tzw. liście podstawowej, co oznacza, że przyznanie dofinansowania będzie zapewnione. Trasa będzie przebiegać w wydzielonym torowisku na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do skrzyżowania ul. Rogowskiej i Strzegomskiej i dalej ul. Rogowską do obecnej pętli autobusowej.

– Jest już gotowa koncepcja dla inwestycji z tym wydłużeniem. Złożyliśmy też dokumenty do RDOŚ i staramy się o decyzję środowiskową dla całości trasy. Planujemy też zaktualizowanie wniosku o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. Ostateczne decyzje w tej sprawie i tak będą zapadać dopiero w połowie roku – mówi Zbigniew Komar, zastępca dyrektora departamentu Infrastruktury i Gospodarki.

Prace budowlane planowane są na lata 2018-2020. Tramwaje mają wyruszyć na Nowy Dwór w pierwszym kwartale 2020 r.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter