Tramwaj na Popowice przyjedzie z opóźnieniem – przetarg unieważniony

Miasto unieważniło przetarg na budowę linii tramwajowej na Popowice. Powodem tej decyzji mają być błędy formalne w trzech złożonych ofertach.

Oferty złożyły 4 firmy, najtańsza oferta opiewała na kwotę 237 mln zł, a więc o 55 mln zł więcej, niż wynosił budżet przeznaczony na tę inwestycję. Miasto nie chce jednak z niej zrezygnować – niedługo zostanie ogłoszony kolejny przetarg.

– My niestety ten przetarg będziemy musieli unieważnić i natychmiast rozpiszemy kolejny. Zapewniam, że będziemy realizować tę inwestycję. Ona przypuszczalnie będzie droższa od pierwotnych wycen, dlatego że koszty pracy bardzo rosną.

– Trzy tańsze oferty, spośród których pewnie byśmy wybierali wykonawcę, zawierały błędy. Nie możemy wybrać żadnego z tańszych oferentów, dlatego że taka decyzja byłaby zaskarżona – mówił w rozmowie z Radiem Wrocław prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz

Możliwe, miasto że będzie musiało dołożyć do inwestycji, jeśli w nowym przetargu oferty również przekroczą zaplanowany budżet.

Nowa trasa o długości 3,8 km ma mieć dwa węzły przesiadkowe – jeden przy stacji Wrocław Popowice, a drugi przy wiadukcie obok siedziby Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, przy ul. Długiej. Poza torowiskiem powstanie też nowa stacja zasilania, ścieżki rowerowe i ekrany akustyczne (więcej o tej inwestycji pisaliśmy na łamach Transportnews). Projekt ten jest na liście projektów starających się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter