Ukryte cięcia w komunikacji

Dzisiaj przy okazji powrotu tramwajów na ul. Kołłątaja i Pomorską, na wszystkich liniach wprowadzono nowe rozkłady jazdy. Rzecz tylko w tym, że zniknęło w nich wiele wczesno-porannych i późno-wieczornych kursów linii tramwajowych i autobusowych.

I tak na wielu liniach tramwajowych ubyło mniej więcej o 2 kursy rano i 2-3 kursy wieczorem, z małymi wyjątkami. Na przykład: z Ronda Reagana pierwszy kurs linii 2 w kierunku Dworca Głównego wypada dopiero o 5:18, podczas gdy do tej pory pierwsza “dwójka” wyjeżdżała z węzła o 4:20.

Kolejnym przykładem są zmiany na Leśnicy. Do tej pory pierwszy kurs linii 10 wykonywany był o 4:42. Obecnie zaś jest to 5:02, co wielu pasażerom, zwłaszcza jeżdżącym do pracy na godzinę 6:00 nie będzie zbytnio na rękę.

Podobnych zmian można się dopatrzyć na pozostałych liniach. W niektórych przypadkach pojawiły się za to dodatkowe kursy linii nocnych, jednak w wielu miejscach ciągle występują co najmniej godzinne przerwy między ostatnim kursami linii dziennych, a pierwszymi nocnymi.

Zmiany wprowadzono także na liniach dziennych. Niektórym brygadom (dane pojazdy obsługujące konkretne kursy) skrócono godziny kursowania po południu, a wydłużono w szczycie porannym.

Pomimo tak szerokiego wachlarzu zmian, jaki przeprowadzono w rozkładach linii komunikacji miejskiej, próżno szukać jakiegokolwiek wyjaśnienia ze strony urzędu miasta. Ba! Nigdzie indziej nie można się dowiedzieć o tym, że takie korekty zostały przeprowadzone.

Co więcej, rozkłady w internecie i na przystankach zostały uaktualizowane na dzień przed ich wejściem w życie, co jeszcze bardziej wprowadzało pasażerów w błąd.

Jakie konkretnie kursy zostały zlikwidowane? Prosimy o ich podawanie w komentarzach oraz pod wpisem na naszym profilu na facebooku.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter