W 2020 roku czeka nas reorganizacja komunikacji miejskiej

Zdjęcie ilustracyjne, fot. TransportnewsUrząd Miejski ogłosił, że w 2020 roku zmieni się układ komunikacji tramwajowej i autobusowej we Wrocławiu. Tramwaje mają kursować częściej, a autobusy mają spełniać funkcje dowozowe i kursować po liniach obwodowych.

W maju br. pracę rozpocznie zespół ekspertów pod przewodnictwem prof. Macieja Kruszyny. W jego składzie, oprócz osób z instytucji miejskich, wejdą również przedstawiciele ruchów miejskich i osiedli mieszkaniowych. Wyniki ekspertyz poznamy pod koniec 2018 roku. W następnym roku odbędą się konsultacje społeczne dotyczące planowanych zmian, a w 2020 roku mają zostać wprowadzone pierwsze zmiany.

– Chcemy zachęcić mieszkańców do podróżowania komunikacją zbiorową. Dlatego musi ona być wygodna i szybka. Mamy nadzieję, że zmiana zwyczajów podróżowania i przesiadka z samochodów do transportu publicznego przyczyni się również do poprawy jakości powietrza w naszym mieście – mówi prof. Maciej Kruszyna.

Jak informuje prof. Maciej Kruszyna, tramwaje będą kursować częściej, być może zmienią się również trasy niektórych z nich, zaś autobusy zostaną skierowane do punktów przesiadkowych.

Wrocławski Program Tramwajowy kierunki rozwoju do 2022 r.

Wrocławski Program Tramwajowy kierunki rozwoju do 2022 r.

Docelowo tramwaje mają kursować z częstotliwością co 6 minut. Urząd Miejski zapewnia, że większość linii tramwajowych będzie kursować po tych samych trasach.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter