Wymiana rozjazdów na ul. Kazimierza Wielkiego

14.03.2016, Wrocław al. Różyckiego. PESA na linii 33.Od soboty zmienią się trasy linii tramwajowych 3, 6, 7, 10, 14, 15, 20, 23, 24 i 33. Ma to związek z rozpoczęciem prac przy wymianie rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i św. Mikołaja

 • Linia 3 w kierunku pętli Leśnica zostanie skierowana objazdem od pl. Dominikańskiego przez ul. Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, most Pomorski, ul. Pomorską, Dubois, most Mieszczański i most Sikorskiego do pl. Jana Pawła II.
 • Linie 10 i 33, jadące w kierunku Pilczyc i Leśnicy, pojadą objazdem od pl. Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale do pl. Jana Pawła II.
 • Linie 23 w kierunku pętli przy ul. Robotniczej od pl. Bema pojadą przez ul. Drobnera, Dubois, most Mieszczański i most Sikorskiego do pl. Jana Pawła II.
 • Linia 20 do Leśnicy pojedzie przez pl. Orląt Lwowskich, z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki” przy ul. Krupniczej oraz przystanku „Rynek” przy ul. Kazimierza Wielkiego.

objazdy_wz_4_06_2016

 • W kierunku przeciwnym, tj. od strony ulicy Legnickiej do pl. Dominikańskiego czy Renomy, tramwaje linii 3, 10, 20 i 33 będą kursowały po stałej trasie przejazdu.
 • Linia 6 w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, pl. Dominikański i ul. Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej, a tramwaj linii 7 od ul. Drobnera przez ul. Dubois, most Mieszczański, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II i ul. Ruską do ul. Kazimierza Wielkiego. W kierunku powrotnym linia 6 i 7 będą kursowały bez zmian.
 • Linia 15 w obu kierunkach będzie kursowała od ul. Pomorskiej przez ul. Dubois, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich do pl. Legionów.
 • Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Krzyki – Osobowice przez al. Hallera i ul. Grabiszyńską, a w kierunku przeciwnym oznaczone numerem 24 w relacji Osobowice – Krzyki.
 • Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie Osobowice – Powstańców Śląskich – Osobowice przez ul. Kazimierza Wielkiego, Podwale i Świdnicką.
 • Dodatkowo w rejonie pl. Jana Pawła II tramwaje linii 33 w godzinach szczytów komunikacyjnych będą kursowały z częstotliwością co 12 minut.

Prowadzone prace przy rozjazdach tramwajowych spodowują również konieczność zmiany lokalizacji przystanków autobusowych w rejonie skrzyżowania.

 • Autobusy linii 132, 142 jadące w kierunku Różanki i Karłowic oraz kursy realizowane do zajezdni przy ul. Obornickiej będą zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy ul. Kazimierza Wielkiego (zatoka autobusowa dla linii K) zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym.
 • Autobusy linii K, 132, 142, 247, 257 jadące w kierunku Nowego Dworu, Gaju czy Dworca Głównego PKP oraz kursy realizowane z zajezdni przy ul. Obornickiej będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku, zlokalizowanym przy jezdni ulicy Nowy Świat, za skrzyżowaniem z ul. Cieszyńskiego, zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym.

Prace potrwają trzy tygodnie.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter