Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Od niedzieli 11 grudnia br. w życie wejdzie nowy rozkład pociągów Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich. Na wielu kierunkach pojawi się więcej połączeń z Wrocławiem, na innych zaś znikną niektóre połączenia.

I tak na trasach do Oleśnicy przybędzie 14 nowych połączeń kolejowych, do Wołowa – 12, do Strzelina i do Legnicy po 10 dodatkowych połączeń, do Oławy i do Brzegu po 4, zaś do Jelcza-Laskowic – 2. Pojawi się też więcej kursów na linii do Trzebnicy.

Największą nowością są kursy co 30 minut na trasie do Leśnicy, czy na Psie Pole. W przypadku tej drugiej stacji, w godzinach porannych pociągi w kierunku Dworca Głównego we Wrocławiu będą kursować łącznie co 20 minut.

Na innych trasach natomiast będzie mniej połączeń, niż do tej pory. Tak np. ubędzie jedna para pociągów do Kluczborka, Ostrowa Wlkp. Na trasie do Wałbrzycha ubędzie jeden poranny kurs o 7:44. Krócej będą kursować pociągi na trasie Wałbrzych-Kłodzko.

W nowych rozkładzie jazdy pociągi kursujące na trasie Wrocław-Głogów będą się dodatkowo zatrzymywać na przystanku kolejowym Wrocław Stadion, zlokalizowanym przy stadionie na Pilczycach i przystanku tramwajowym “Stadion Miejski (Lotnicza)”.

Zmianą w nowym rozkładzie objęte zostały także pociągi RegioEkspress i interRegio – zarówno pociągi do Drezna, pociąg iR Galicja do Jeleniej Góry i iR Szczeliniec do Międzylesia będą od nowego rozkładu jako pociągi Regio (osobowe).

Na trasach do Jelcza-Laskowic, Wołowa i Legnicy, pojawią się też niektóre połączenia obsługiwane SZT i szynobusami przez Koleje Dolnośląskie.

Z kolei w związku z modernizacją linii Wrocław-Oborniki Śląskie-Rawicz i możliwymi opóźnieniami w ruchu pociągów, będzie obowiązywać honorowanie biletów w pociągach TLK spółki PKP Intercity.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter