Znaczek kolejowy do UrbanCard za 16zł odchodzi do lamusa

Od ponad dwóch miesięcy trwa porozumienie zawarte między przewoźnikami kolejowymi a miastem w sprawie honorowania przejazdów koleją na biletach okresowych na UrbanCard i czasowych. Tymczasem Przewozy Regionalne zrezygnowały z dalszej współpracy z miastem w ramach tańszej alternatywy do takich przejazdów – znaczków kolejowych za 16zł ważnych razem z biletami na dwie linie.

Od 1 sierpnia br. dystrybucja znaczków tzw. dopłaty kolejowej do UrbanCard została zawieszona, zaś ważność tych zakupionych jeszcze przed tą datą, wyczerpie się z dniem 1 września. Wtedy też ta oferta definitywnie przejdzie do lamusa. Jak podaje miasto, znaczki zostały wycofane, gdyż przewoźnik kolejowy – Przewozy Regionalne zrezygnowały z dalszej współpracy w ramach oferty biletu zintegrowanego w granicach tzw. „Małej Aglomeracji Wrocławskiej”.

Dzięki temu, od czerwca pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu mieli wybór, czy zakupić bilet 30-dniowy na wszystkie linie, czy też może wybrać tańszą alternatywę w postaci biletu 30-dniowego na dwie linie z dopłatą kolejową za 16zł, by móc podróżować pociągami po Wrocławiu. Od sierpnia takiej możliwości już nie ma.

Oznacza to, że ci, którzy dotychczas próbowali zaoszczędzić na takich przejazdach, aby móc dalej jeździć koleją, tramwajami i autobusami po Wrocławiu na jednym bilecie, będą musieli wybrać droższy bilet na wszystkie linie.

Wspomnieć należy też, że ani zasady odnośnie Znaczków Gminy obowiązujące w tzw. „Dużej Aglomeracji Wrocławskiej”, ani zasady odnośnie honorowania biletów kodowanych na UrbanCard nie ulegają zmianie.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter