14 maja – uruchomienie specjalnej linii na Noc Muzeów

nocmozeow2011Jak co roku, w jedną noc będzie można zwiedzać za darmo muzea i galerie sztuki. W tym roku z tej okazji czekają nas atrakcje, takie jak: przejażdżki dyliżansem, turniej rycerski, koncert Orkiestry Leopoldinum, udział w programie radiowym na żywo, pokazy dmuchania szkła – to tylko niektóre z nich.

Noc Muzeów trwać będzie w nocy z 14 na 15 maja i w związku z tym, od godziny 18:00 do północy, między Sołtysowicami, a Radiem i Telewizją, będzie kursować specjalna linia autobusowa S. Będzie ona zatrzymywać się przy ważniejszych punktach przesiadkowych, oraz w okolicach poszczególnych muzeów i galerii sztuki. Podróż tą linią będzie wyjątkowo bezpłatna.

Linia S będzie kursować z częstotliwością co 30 minut, a zatrzymywać się będzie na następujących przystankach:

SOŁTYSOWICE

Koszarowa – w okolicach którego (ul. Sołtysowicka 21a) znajduje się budynek wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej,

KROMERA – w rejonie którego można będzie dojechać poszczególnymi liniami z Oporowa (A,11,73), Pilczyc (128), Psiego Pola (N,128,130,904,914), Kowal, Sępolna i Swojczyc (118), placu Grunwaldzkiego (116), placu Daniłowskiego (105,130), Świniar i Różanki (105), lub też z Krzyżanowic i Polanowic (130).

Ogród Botaniczny – w okolicach którego znajduje się Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Sienkiewicza 21)

Urząd Wojewódzki – na pl. Powstańców Warszawy, w okolicach którego znajduje się: Muzeum Narodowe we Wrocławiu (pl. Powstańców Warszawy 5), a także: Muzeum Poczty i Telekomunikacji (w budynku Poczty Głównej, przy ul. Krasińskiego 1) i Akademia Sztuk Pięknych (pl. Polski 3/4, Bulwar Dunikowskiego), gdzie odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur.

Pl. Zgody – w okolicach którego, znajduje się Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu. Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu (ul. Traugutta 111/113)

DWORZEC GŁÓWNY PKP – przystanek na ul. Peronowej, skąd można się przesiąść w inne linie tramwajowe i autobusowe, lub odwrotnie, w celu dojazdu do innych muzeów i galerii sztuki, znajdujących się na trasie linii S.

DWORZEC GŁÓWNY PKP – przystanek na ul. Suchej, między Dworcem Głównym, a Dworcem PKS.

Hubska – w okolicach którego znajduje się Browar Mieszczański (ul. Hubska 44-48)

Radio i Telewizja – gdzie można dojść do budynku Polskiego Radia – Regionalnej Rozgłośni we Wrocławiu, gdzie znajduje się Muzeum Radia. (Aleja Karkonoska 10)

Aby dowiedzieć się, czym dojechać na przesiadkę w linię S w celu dojechania do galerii sztuki, wymienionych na trasie tej linii, wystarczy skorzystać ze znajdującej się po prawej stronie, wyszukiwarki połączeń komunikacji miejskiej we Wrocławiu, w polu “Start:” wpisując nazwę przystanku, lub ulicy, a w polu “Koniec:” dowolny z przystanków pośrednich linii S.

 

Szczegółowe informacje o programie danych muzeów i galerii sztuki na Noc Muzeów, znajdują się na stronie: http://www.wroclaw.pl/noc_muzeow_2011,.dhtml

Szczegółowy rozkład jazdy linii S, znajduje się pod tym adresem: http://www.um.wroc.pl/rozklady/linie/s.html

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter