15 sierpnia – Remonty torowisk i zmiany tras linii tramwajowych

28.07.2013, ul. Świdnicka.W sobotę 15 sierpnia kończą się objazdy spowodowane przez remonty torowisk na ul. Wróblewskiego i ul. Kujawskiej a także na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Podwale.
Jednocześnie jednak, rozpoczyna się kolejny etap prac remontowych przy torowisku na ul. Świdnickiej.

W związku z powyższym, nastąpią zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

Linie 0L i 0P powrócą na swoją trasę przez ulicę Pułaskiego, a tramwaje linii 1, 2, 4 i 10 ponownie będą dojeżdżały do pętli Biskupin. Jednocześnie linia 701 zostanie zlikwidowana.

W związku z wyłączeniem środkowej części skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej dla komunikacji tramwajowej, linie tramwajowe 0 (0L, 0P), 5, 11, 15, 31 i 32 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką i Podwale.

Tramwaje linii 6 i 7 w kierunku pętli Kowale i Poświętne od ulicy Powstańców Śląskich pojadą przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi i Teatralną do ulicy Widok, tramwaje linii 20 i 24 w kierunku Pilczyc i Osobowic będą kursowały objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów i ulicę Sądową do ulicy Krupniczej.

Tramwaje linii 6, 7, 14 i 20 jadące w kierunku przystanku FAT i pętli Krzyki i Grabiszynek pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich

Linia 17 w obu kierunkach będzie kursowała przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja z pominięciem przystanków „Renoma”, „Opera” i „Park Staromiejski”.

Autobusy linii 149, 243, 247, 249, 253, 257, 406, 409 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu.

Autobusy linii 145 również będą kursowały już stałą trasą przejazdu w kierunku Tarnogaju, od pl. Grunwaldzkiego przez most Grunwaldzki, pl. Społeczny, ulicę Podwale i Dworcową.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter