Od 16 lutego tramwaje wracają na Podwale

W najbliższą sobotę zmiany tras linii komunikacji miejskiej w rejonie Podwala. Częściowo przywrócony zostanie ruch tramwajowy na odcinku między ulicą Krupniczą, a Świdnicką.

Na trasy wróci linia 24. Urzędnicy jednak zrezygnowali z likwidacji linii tramwajowej na Osobowice, choć nieoficjalnie mówiło się, że linia 24 wg urzędników jest w pewnym rodzaju kulą u nodze.

Linie tramwajowe

Na stałe trasy sprzed remontu podwala powrócą linie tramwajowe 6, 7, 14 i 23. Nadal prowadzone będą prace na torze od Świdnickiej w kierunku Krupniczej – linia 20 w kierunku Leśnicy i linia 24 w kierunku Osobowic będą skierowane objazdem od ul. Świdnickiej przez pl. Teatralny, ul. Widok i ul. Kazimierza Wielkiego.

Na linii 33PLUS przywrócony zostanie takt 6 minutowy w godzinach szczytowych w dni robocze.

Linie autobusowe

Linie autobusowe 149, 406, 409 i 249 od Nowego Dworu w kierunku ul. Kościuszki zostaną skierowane na dotychczasową trasę wiodącą przez pl. Orląt Lwowskich, Podwale, ul. Świdnicką, pl. Kościuszki i dalej wg stałych tras przejazdu.

Linie 144 i 240 w kierunku pl. Jana Pawła II i Dworca Nadodrze będą kursować obecną trasą od pl. Legionów przez ul. Piłsudskiego, pl. Orląt Lwowskich – od 16 lutego będzie to stała trasa przejazdu tychże linii.

Linie 243 i 253 kursujące w kierunku ul. Legnickiej będą kursować obecną trasą od ul. Świdnickiej przez ul. Bożego Ciała, Widok i Kazimierza Wielkiego – od 16 lutego będzie to stała trasa przejazdu tychże linii.

Linie 247 i 257 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez Podwale – czyli w kierunku północnym od ul. Świdnickiej przez ul. Bożego Ciała, Widok i Kazimierza Wielkiego, zaś w kierunku południowym – przez ul. Krupniczą, Podwale i Świdnicką.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter