22 września – remont przejazdu kolejowego na Trzmielowickiej

W związku z planowanym rozpoczęciem remontu przejazdu kolejowego na ulicy Trzmielowickiej, od 22 września 2012 roku (sobota) zostaną wprowadzone zmiany tras linii autobusowych 117 i 917.

Autobusy linii 117 i 917 będą kursowały w skróconej relacji z Ratynia, Jerzmanowa i Gałowa do pętli tymczasowej zlokalizowanej przed przejazdem kolejowym przy ulicy Trzmielowickiej.
Pasażerowie podróżujący z Ratynia i Gałowa do Leśnicy muszą dokonać przesiadki po przejściu przez przejazd kolejowy do autobusu zastępczego linii 717, który będzie oczekiwał na pasażerów na ulicy Rubczaka.
W kierunku przeciwnym, pasażerowie podróżujący z Leśnicy do Ratynia i Gałowa będą dojeżdżali autobusem linii 717 do ulicy Rubczaka (ostatni kurs o 23:20 autobusem linii 137) i po przejściu przez przejazd kolejowy będą kontynuowali podróż autobusem linii 117 lub 917 w kierunku Ratynia.

Bilety skasowane w autobusie linii 117 lub zakupione u kierowcy w autobusie linii 917 będą honorowane w autobusie linii 717 i odwrotnie.

Prace przy remoncie przejazdu kolejowego potrwają około 5 tygodni.

 

Dziwnym wydaje się uruchomienie linii zastępczej z tej okazji. Naszym zdaniem wystarczyłoby tylko przenieść przystanki “Średzka” dla linii 403 i 409 bliżej skrzyżowania z ul. Rubczaka.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter