Borowska – budowa przystanku przesiadkowego

Od 30 kwietnia znów nie będzie można dojechać tramwajem na Tarnogaj. W związku z tym, zmienią się trasy linii tramwajowych i wprowadzona zostanie linia zastępcza 715.

fot. Adam Górecki

Zakres prac będzie dotyczyć nie tylko budowy przystanku przesiadkowego (więcej w osobnym artykule), ale i eksperymentalny przystanek wiedeński, który powstanie na ul. Glinianej (więcej w osobnym artykule). Modernizowane będzie również torowisko na ul. Hubskiej, które zostanie dostosowane do wymogów tzw. Tramwaju Plus.

W związku z tym zostaną wprowadzone zmiany tras 4 linii tramwajowych: 8, 9, 15 i 17 i zostanie zawieszone kursowanie linii tramwajowej 22. Pomiędzy Dworcem Głównym PKP (ul. Peronowa – przystanek tramwajowy przy skrzyżowaniu z ulicą Piłsudskiego) a Tarnogajem będą kursowały autobusy zastępcze linii 715.

Tramwaje linii 9 od Parku Południowego będą kursowały przez ulicę Dyrekcyjną, Pułaskiego, pl. Wróblewskiego, most Pokoju do pętli na Sępolnie.

Tramwaje linii 17 od pętli na Klecinie do pl. Dominikańskiego pojadą dotychczasową trasą, a następnie przez Halę Targową, most Uniwersytecki i pl. Bema do Sępolna. W kierunku powrotnym jadąc od Sępolna zamiast skręcać z ulicy Sienkiewicza w ulicę Wyszyńskiego pojadą prosto przez pl. Bema, most Uniwersytecki, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną i dalej swoją trasą do pętli na Klecinie. Nie wiadomo jednak, skąd ta zmiana, tym bardziej, że prace nie będą przeprowadzane na jej trasie.

Tramwaje linii 15 od Marino dojadą obecną trasą do Dworca Głównego PKP i następnie pojadą przez ul. Małachowskiego, Dyrekcyjną, Ślężną do pętli Park Południowy.

Natomiast linia 8 od pętli przy ulicy Zawalnej zostanie skrócona do Dworca Głównego PKP.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod niniejszym linkiem: http://www.wroclaw.pl/files/komunkacja/ … rnogaj.pdf

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter