4 czerwca – powrót tramwajów na Most Grunwaldzki

Tramwaje znów będą kursować po Moście Grunwaldzkim.

W najbliższą sobotę zmienią się trasy linii tramwajowych 4 i 12. Na trasy powrócą również „zerówki lewe” i „prawe”, czyli linie 0L i 0P. Tramwaje te znów będą kursować przez most Grunwaldzki i torowisko w tzw. Osi Grunwaldzkiej.

Rzecz jasna, oddanie do użytku torowiska, nie oznacza to powrotu linii autobusowych C,D,E,131,141,145,146,149 na Rondo Reagana. Będą one nadal zatrzymywać się na swoich obecnych przystankach. Taka sytuacja potrwa aż do 25 czerwca br.

– Ze względu na wymagany reżimem technologicznym czas sezonowania betonu autobusy będą mogły korzystać z zabudowanego torowiska na tym odcinku w późniejszym terminie, za ok. 2 tygodnie, i do tej pory nadal będą kursowały jezdnią – wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Oznacza to, że pasażerowie linii jadących na Psie Pole po raz kolejny będą traktowani po macoszemu. Przypomnijmy, że rok temu z powodu remontu nawierzchni torowiska na pl. Grunwaldzkim i na peronie 3 na Rondzie Reagana, autobusy tychże linii kończyły trasę poza Rondem Reagana na pseudo-przystanku na którym wysiadało się na ulicę, zamiast chociażby na krawężnik. Wtedy utrudnienia trwały jeszcze prawie 2 miesiące po zakończeniu prac remontowych.

Warto też wspomnieć, że również w sobotę 4 czerwca, wprowadzone zostaną nowe, jeszcze bardziej zubożone rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Po więcej informacji zapraszamy na profil naszej kolejnej akcji na facebooku: http://www.facebook.com/Nie.dla.wycinania.zbiorkomu

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter