8 października – powrót linii 145,146 i 255 na Dembowskiego

W sobotę po niepełnym remoncie połowy ronda łączącego się z ulicami: Dembowskiego, Monte Cassino, Bacciarellego i Spółdzielczej, linie 145 , 146 i 255 zostaną skierowane na stałą trasę przejazdu przez Dembowskiego.

Sprawa organizacji objazdów autobusów na czas remontu była niezbyt dokładnie przemyślana. Autobusy linii 145 i 255 miały od 27 sierpnia br. wg informacji Wydziału Transportu kursować przez ul. Partyzantów w kierunku Sępolna, a linia 146 – w obu kierunkach przez Olszewskiego.

Problem w tym, że przed wprowadzeniem objazdów, nikt z urzędników nie przeprowadził wizji lokalnej, czy aby na pewno można przepuścić ruch autobusów na tą ulicę.

Z powodu zaparkowanych samochodów blokujących przejazd, decyzją Centrali Ruchu MPK, autobusy linii 145 skierowano następująco:

– od Mostu Zwierzynieckiego przez Mickiewicza do pętli na Sępolnie, a w kierunku Tarnogaju – przez Mickiewicza, Monte Cassino, Dembowskiego i Tramwajową.
Linia 146 kursuje nadal przez ul. Olszewskiego z pominięciem ul. Dembowskiego.

Ponadto, informację o zmianach i nowe rozkłady powieszono na przystankach „z rozpędu”, przez co przez kilka dni, dezinformowały one pasażerów o prawdziwym przebiegu trasy autobusów. We wtorek 30 sierpnia, sprawą miał zająć się Wydział Transportu w urzędzie miejskim, MPK i Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. W końcu ten pierwszy zdecydował, że zrobi wszystko, żeby udrożnić ul. Partyzantów dla samochodów.

30 sierpnia, linie 145 i 255 nadal kursowały do Sępolna przez ul. Adama Mickiewicza, a w drugą stronę przez Partyzantów. Dopiero 9 września, linię 145 skierowano na pierwotnie planowaną trasę objazdową od ulicy Dembowskiego przez ul. Partyzantów – w kierunku Sępolna. Z kolei linię 255 – od ulicy Wróblewskiego przez ulicę Tramwajową, Dembowskiego i Partyzantów, a w kierunku przeciwnym od Sępolna przez ulicę Monte Cassino, Dembowskiego i Tramwajową.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter