Budowa trasy tramwajowej na Nowy Dwór – zmiany od 8 lutego

Rozpoczyna się kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Nowy Dwór. Od soboty 8 lutego zmienią się trasy linii tramwajowych 0L, 0P, 6, 14, 23, 24, 31 i 32 oraz autobusowych 106, 122, 127, 144, 149 i 250.

Tramwaje

Linia 0L i 0P

Tramwaje linii okólnej 0L i 0P będą kursowała objazdem w obu kierunkach od placu Jana Pawła II przez ulicę Ruską (św. Mikołaja), Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku „pl. Orląt Lwowskich”.

Linia 6

„Szóstka” w kierunku pętli Krzyki będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej.

W kierunku powrotnym linia 6 będzie kursowała bez zmian.

Linia 14

„Czternastka” jadąca z Osobowic w kierunku FAT-u będzie kursowała od ulicy Kazimierza Wielkiego objazdem przez ulicę Widok i plac Teatralny z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki” i „Renoma”.

W kierunku powrotnym z FAT-u do pętli Osobowice będzie kursowała objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat i most Pomorski do ulicy Pomorskiej.

Linia 23

Tramwaje linii 23 jadące z pętli Kromera w kierunku pętli Pilczyce, od placu Bema pojadą przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką i Nowy Świat do ulicy św. Mikołaja.

W kierunku przeciwnym od placu Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, Dubois i Drobnera do placu Bema.

Linia 24

Tramwaje linii 24 jadące z Osobowic w kierunku FAT-u będą kursowały objazdem od ulicy Pomorskiej przez most Pomorski, ulicę Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów.

W kierunku powrotnym linia będzie kursowała objazdem od ulicy Świdnickiej przez plac Teatralny, ulicę Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku „Narodowe Forum Muzyki”.

Linia 31 i 32

Tramwaje linii 31 i 32 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Jana Pawła II przez ulicę Ruską (św. Mikołaja), Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów z pominięciem przystanku „pl. Orląt Lwowskich”.

Autobusy

Linia 106

Autobusy linii 106 jadące z ulicy Dworcowej w kierunku Portu Lotniczego zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką, pl. Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej.

W kierunku przeciwnym obecną trasą przejazdu od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej.

Linia 122 i 127

Autobusy linii 122 i 127 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Zachodniej przez ulicę Sikorskiego, Podwale, pl. Jana Pawła II, ulicę Podwale, Zelwerowicza, Sokolniczą, plac Orląt Lwowskich i ulicę Piłsudskiego do placu Legionów.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Jana Pawła II na przystanku tramwajowym od strony Mostu Sikorskiego (przystanek dla linii tramwajowej 0L).

W kierunku powrotnym linia 122 i 127 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

Linia 144 i 250

Autobusy linii 144 i kursy nocne linii 250 jadące od strony Osiedla Nadodrze w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Zelwerowicza, Sokolniczą, plac Orląt Lwowskich i ulicę Piłsudskiego do placu Legionów.

Autobusy będą zatrzymywały się na placu Jana Pawła II na przystanku tramwajowym od strony Mostu Sikorskiego (przystanek dla linii tramwajowej 0L).

W kierunku powrotnym linia 144 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

Linia 149

Autobusy linii 149  jadące z placu Grunwaldzkiego w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i Nabycińską do ulicy Robotniczej (przystanek przy Dworcu Świebodzkim).

W kierunku przeciwnym obecną trasą przejazdu od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej.

BILETY OKRESOWE

Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo

  • Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 103, 104 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii 122 i 127 od strony Kozanowa lub Popowic do pl. Jana Pawła II.
  • Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 122, 127 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii 103 i 104 od strony Kozanowa lub Popowic do pl. Jana Pawła II.
  • Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 149 mogą również kontynuować podróż autobusem linii 106, 107, 109, 132, 142, 148 i 609 przez ulicę Legnicką (na odcinku pl. Jana Pawła II – Nowy Dwór – pl. Jana Pawła II/pl. Solidarności) bez żadnych dodatkowych dopłat.
  • Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 106 i 148 mogą również kontynuować podróż autobusem linii 149 (na odcinku Wzgórze Partyzantów – Nowy Dwór – Dworcowa) bez żadnych dodatkowych dopłat.
  • Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0L/0P, 14, 24, 31 i 32 mogą również kontynuować podróż autobusem linii 122, 127, 144, 240 i 250 (na odcinku pl. Legionów – pl. Jana Pawła II – pl. Legionów) bez żadnych dodatkowych dopłat.
blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter