Dzień Bez Samochodu – zmiany tras autobusów

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę w godzinach 6:00-22:00 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Świdnicka. Zmienią się trasy linii autobusowych.

Linie tramwajowe przejeżdżające przez ulicę Świdnicką nie zmienią swoich tras przejazdu.

A i D

Linie A i D jadące w kierunku południowym (Giełdowa, Racławicka) będą skierowane objazdem przez ulicę Kołłątaja, Kościuszki, Stawową, Piłsudskiego, Zielińskiego, Szczęśliwą, z pominięciem przystanku „Renoma”.

Linie te będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku tramwajowym „Arkady (Capitol)” przy ulicy Piłsudskiego.

W kierunku północnym (Os. Sobieskiego, Koszarowa Szpital) linie A i D zostaną skierowane objazdem przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja.

Na czas trwania obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, przystanek „Arkady (Capitol)” z ulicy Świdnickiej zostanie przeniesiony na ulicę Piłsudskiego.

106, 148 i 149

Linie 106, 148 i 149 jadące w kierunku centrum (Dworcowa, pl. Grunwaldzki) będą skierowane objazdem przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja.

Linie te będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach:

  • pl. Orląt Lwowskich przy ulicy Piłsudskiego pomiędzy placem Orląt Lwowskich a ulicą Iwana Pawłowa;
  • Arkady (Capitol) przy ulicy Piłsudskiego na wysokości Capitolu.

W przeciwnym kierunku trasa ww. linii nie ulegnie zmianie.

602

Kurs z zajezdni linii 602 ok. godziny 13, zostanie skierowany objazdem przez ulicę Sądową, plac Legionów, ulicę Piłsudskiego, Zielińskiego, z pominięciem przystanków „Renoma” i „Arkady (Capitol)”.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter