W ferie zimowe nowe rozkłady

fot. Adrian Henszel

Ta linia miała zapewniać połączenie Kuźnik i Nowego Dworu z „węzłem pl. Jana Pawła II”. Po chłodnym przyjęciu przez mieszkańców zmiany trasy, teraz można śmiało stwierdzić co innego. Wydział Transportu Urzędu Miejskiego po raz kolejny na ferie zimowe, postanowił zawiesić linię 139.

Oprócz tego, na ferie ulegną zmianie także rozkłady jazdy linii tramwajowych – od poniedziałku od 14 do 27 lutego, będą kursować w dzień roboczy z częstotliwością co 15 minut. (Dotychczas było to co 12 minut w godzinach porannych i popołudniowych i co 15 minut w godzinach międzyszczytowych). Nowe, uboższe rozkłady wprowadzone zostaną również na niektórych liniach autobusowych – 131, 134, 135, 149.

Nowe rozkłady w dni robocze będą obowiązywać także na liniach strefowych gminy Czernica – 945 i 955. Na liniach międzygminnych gminy Kobierzyce, zmiany będą dotyczyć tylko kursów szkolnych, które nie będą w tych dniach wykonywane.

Niesmaku dodaje również fakt, iż na stronach miasta, poinformowano tylko lakoniczną notatkę, dotyczącą zawieszenia linii 139 na Ferie zimowe, jakby celowo nie informując o nikczemnych cięciach kursów.

Pozostaje także pytanie – czy po dniu 27 lutego, nie okaże się, że linia 139 została „po cichu” zlikwidowana, a tramwaje wrócą do częstotliwości co 12 minut, bez podziału na godziny szczytu? Czas pokaże.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter