II etap remontu Podwala – zamknięcie torowiska od Świdnickiej do pl. Orląt Lwowskich

Remont Podwala wchodzi w kolejny etap. Tym razem nieprzejezdne będzie już torowisko na Krupniczej, Sądowej, oraz na Podwalu pomiędzy Świdnicką, a pl. Orląt Lwowskich. Szykują się zmiany i to nie tylko na liniach kursujących przez Podwale – zmiany, choć nie do końca zrozumiałe, będą wprowadzone także  “przy okazji” na liniach, które Podwale omijają szerokim łukiem, jak choćby 33PLUS, czy linia 23.

Od soboty 6 października, linia tramwajowa 6 kursująca w kierunku pętli Krzyki, pojedzie objazdem od pl. Bema przez mosty Młyńskie, most Piaskowy, ul. Piaskową, pl. Dominikański, ul. Skargi, Teatralną do ul. Świdnickiej. W kierunku przeciwnym trasa nie ulega zmianie – (przez Szewską, przyp. autor.)

Linia 7 w kierunku pętli Krzyki pojedzie objazdem przez ul. Kazimierza Wielkiego, Widok i pl. Teatralny do ul. Świdnickiej. Także i tu, trasa w kierunku przeciwnym nie ulegnie zmianie – dalej będzie kursować przez Szewską.

Linia 20 z kolei zostanie w obu kierunkach skierowana przez ul. Kazimierza Wielkiego, Widok, pl. Teatralny do ul. Świdnickiej.

Teraz pora na przedstawienie mniej logicznych zmian:

Linia 23 w kierunku pętli Kromera, od placu Jana Pawła II będzie kursować objazdem przez most Sikorskiego, ulicę Dubois, Drobnera i plac Bema – w kierunku przeciwnym od placu Bema przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką i Nowy Świat.

Linie 14 i 24 zostaną zdegradowane do kursujących tylko w jednym kierunku(!) Linia 24 pojedzie tylko w kierunku przystanku Orla przy zajezdni tramwajowej przy ul. Powstańców Śląskich), przez ul. Grabiszyńską, al. Hallera i ul. Powstańców Śląskich. Natomiast linia 14 – tylko w kierunku przeciwnym po takiej samej trasie.

  Schemat zmian w komunikacji zaplanowanych na dzień 25 sierpnia 2012r.

Wisienką na torcie będzie zredukowanie częstotliwości linii 33PLUS do 12 minut w godzinach szczytu. Ciekawe, czy już nie na zawsze.

Po raz kolejny “przy okazji” remontów wprowadzane są absurdalne niemal rozwiązania i ograniczanie częstotliwości kursów na liniach komunikacji miejskiej. Najbardziej bezsensownym wydaje się pozostawienie linii 14/24 jako linii “połówkowej” – tym samym pozbawiając innej części miasta jednej linii tramwajowej. Jak się nieoficjalnie mówi, powodem ich rozdzielenia jest – oszczędność na naklejkach (!) z numerami linii naklejanymi na słupki przystankowe. Pozostawię to sobie bez komentarza.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter