Kąty Wrocławskie i Żórawina z nowymi liniami autobusowymi

W sobotę 21 sierpnia wyjadą nowe linie autobusowe w gminach Kąty Wrocławskie i Żórawina, a także pojawią się zmiany w obsłudze komunikacyjnej w Gminach Kobierzyce i Siechnice. Ale po kolei.

Pierwszą zmianą jest zmiana operatora na linii komunikacyjnej 612 – zamiast autobusów Michalczewskiego, wyjadą niestety wyłącznie krótkie, autobusy przewoźnika DLA. Trasa ulega korekcie, bo od ul. Borowskiej kończyć będzie trasę na ulicy Suchej. Przystanek początkowy znajdować się będzie z dala od tramwajów i przystanków linii 110 i 125. W autobusach nie będzie można niestety kupić biletów w kasownikach.

Pojawią się też nowe linie autobusowe:

Linia 903 będzie kursować na trasie: Tarnogaj – Biestrzyków – Suchy Dwór – Rzeplin – Szukalice – Żórawina.

Linia 907 będzie kursować na trasie: Oporów – Mokronos Dolny – Cesarzowice – Pietrzykowice – Jaszkotle – Gądów – Nowa Wieś Wr. – Pietrzykowice.

Linia 909 zastąpi linię 609 i będzie kursować na trasie: Nowy Dwór Pętla – Jerzmanowska – Jarnołtowska – Samotwór – Kębłowice.

Linia 913 pojedzie na trasie: Rzeplin – Żórawina – Szukalice – Komorowice – Karwiany – Wysoka – Krzyki.

Linia 920 pojedzie na trasie: Galeria Dominikańska – Opatowice – Trestno – Blizanowice – Wojnów Pętla.

Linia 927L pojedzie na trasie: Nowy Dwór Pętla – Smolec – Pietrzykowice.

Linia 927P pojedzie na trasie: Oporów – Mokronos Dolny – Cesarzowice – Jaszkotle – Pietrzykowice.

Linia 933 zastępuje warianty linii 133 do Zabrodzia. Trasa przejazdu: Oporów – Solskiego – Wałbrzyska – Połabian – Zabrodzie.

Linia 947 pojedzie na trasie: Oporów – Mokronos Dolny – Smolec (Wiśniowa) – Krzeptów – Smolec (Lipowa).

Tak jak na pozostałych liniach strefowych, w granicach miasta honorowane są bilety czasowe i okresowe honorowane na UrbanCard. Linie będą obsługiwane m.in. przez nowe autobusy Mercedes Conecto.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter