Kolejny etap wymiany rozjazdów na Placu Legionów

Od niedzieli 14 lipca planowane jest wdrożenie kolejnego etapu wymiany rozjazdów na placu Legionów. Zmienią się trasy linii tramwajowych kursujących w tym rejonie miasta.

Niedziela 14 lipca

W niedzielę demontowana będzie tymczasowa krańcówka dla tramwajów na ul. Grabiszyńskiej. Zlikwidowana więc zostanie zastępcza linia tramwajowa 74, a w zamian uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa – linia 704, która będzie kursować na trasie: pl. Legionów – Oporów – pl. Legionów.

Od poniedziałku 15 lipca

Od poniedziałku tramwaje powrócą na ulicę Grabiszyńską i rozpocznie się etap II – wymiana rozjazdu torowego w ulicy Piłsudskiego. Zmienią się więc trasy linii: 0L, 0P, 4, 6, 11, 14, 15, 17, 24, 31, 32.

Linie 0L/0P, oraz 31 i 32 będą w obu kierunkach skierowane objazdem od placu Orląt Lwowskich przez Podwale i ul. Świdnicką, do ulicy Piłsudskiego, z pomięciem przystanków „Plac Legionów”.

Linie 4 i 11 będą w obu kierunkach skierowane objazdem od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, Podwale, plac Teatralny, ulicę Teatralną i Skargi do placu Dominikańskiego.

Zlikwidowana zostanie zastępcza linia 75, a na trasy powróci linia 5, która pojedzie objazdem od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, Podwale i ul. Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

 

Przez powstałe objazdy pojawią się też zmiany tras innych linii tramwajowych:

Linie 14 i 24 kursować będą na trasie Osobowice – FAT – Osobowice, jednak przez zachowanie przepustowości na Podwalu, będą skierowane objazdem: od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny do ulicy Świdnickiej.

Linia 6 jadąca w kierunku południowym (Krzyki), będzie skierowana objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i plac Teatralny do ulicy Świdnickiej, z pominięciem przystanków „Narodowe Forum Muzyki” i „Renoma”.

Linia 15 będzie w obu kierunkach skierowana objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową.

Linia 17 będzie w obu kierunkach skierowana objazdem od ulicy Powstańców Śląskich, przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Piłsudskiego.

Honorowanie biletów

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo, w trakcie remontu, posiadający bilet okresowy na linię 11 mogą bez żadnych dopłat podróżować wszystkimi tramwajami kursującymi ulicą Świdnicką, a pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię 15 mogą dodatkowo podróżować:

  • tramwajami linii 0L, 0P na trasie pl. Staszica – Dworzec Główny – pl. Staszica
  • tramwajami linii 7 na trasie Arkady Capitol – Poświętne – Arkady Capitol
  • autobusami linii 144 na trasie Pomorska/Dubois – Piłsudskiego/Zielińskiego – Pomorska/Dubois

⚠️ Prace przy wymianie rozjazdów tramwajowych mają potrwać około 3 tygodni, do 2 sierpnia br.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter