Zakończenie wakacyjnych remontów w komunikacji miejskiej

29.04.2014, Wrocław ul. Grabiszyńska. Volvo na linii 704.Od poniedziałku 31 sierpnia w życie wchodzą nowe, szkolne rozkłady jazdy. Kończy się też kilka dotychczas prowadzonych remontów.

Dzień wcześniej, bo w niedzielę 30 sierpnia zakończone zostaną prace przy montażu nowego przęsła wiaduktu kolejowego nad ulicą Grabiszyńską, oraz prace przy przebudowie pętli Oporów. Oznacza to, że linie tramwajowe 4, 5, 11, 20, 14 i 24 powrócą na stare trasy w rejonie ulicy Grabiszyńskiej. W związku z tym zlikwidowane zostaną linie: 75 i 704.

Tego dnia zakończone zostaną także prace przy przebudowie mostku nad potokiem Ługowina w ciągu ulicy Kosmonautów. Oznacza to, że linie 10 i 20 powrócą na swoje trasy do Leśnicy. Zlikwidowana zostanie linia zastępcza 710, a w związku z otwarciem nowego Szpitala Wojewódzkiego, przy ul. Fieldorfa, na Leśnicę pojedzie też linia 3.

Kończy się też remont Mostu Rakowieckiego. Linia 120 w niedzielę powróci więc na swoją swoją dotychczasową trasę.

Wciąż natomiast będzie prowadzona przebudowa ul. Okulickiego, oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na Kowalach. Oznacza to, ze linie 118, 128 i 241 wciąż będą kursować objazdami. Jednak autobusy linii 118 już dojadą z Wojnowa i Sępolna w kierunku Kromera wszystkimi kursami a nie tylko zjazdowymi kursami linii 718. Przejazd będzie się odbywać jednak przez ul. Kwidzyńską i Działdowską z pominięciem centrum osiedla Kowale.

Linia 241 w obu kierunkach będzie omijać Kowale a linia 718 zostanie zlikwidowana. Linia 718, która stanowiła zupełne kuriozum w ostatniej historii komunikacji zastępczej.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter