Koniec remontu torowiska na ul. Świdnickiej kolejny etap przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską

29.04.2014, Wrocław ul. Grabiszyńska. Volvo na linii 704.Kończy się remont torowiska na ul. Świdnickiej. Tramwaje wracają na ul. Piłsudskiego, ale tylko część z nich, bowiem PKP PLK szykuje kolejny etap przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską.

22 sierpnia w związku z zakończeniem remontu torowiska na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Piłsudskiego, tramwaje linii 0L, 0P, 6, 7, 11, 14, 15, 17, 20, 24, 31 i 32 wrócą na swoje trasy w obrębie tego skrzyżowania.

Jednakże, z powodu przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską:

Tramwaje linii 4 będą kursowały od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, Hallera do pętli przy cmentarzu Grabiszyńskim.

Tramwaje linii 11 zostaną skrócone do pl. Legionów skąd przejadą przez pl. Orląt Lwowskich, ulicę Podwale i Sądową do pl. Legionów i będą kursowały w relacji Kromera – pl. Legionów – Kromera.

Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Osobowice – Cmentarz Grabiszyński a w kierunku przeciwnym oznaczone numerem 24 w relacji Cmentarz Grabiszyński – Osobowice.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie FAT – Osobowice – FAT przez pl. Legionów i pl. Jana Pawła II, a także linii 5.

W ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 75, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Osobowice – pl. Jana Pawła II – pl. Legionów – Dw. Główny PKP – pl. Dominikański – Księże Małe

Dodatkowo na odcinku plac Legionów – FAT – plac Legionów zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 704.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 0, 4, 11 lub 75, będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 704 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 704, będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 0, 4, 11 i 75.

Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

 

Na ul. Grabiszyńską na odcinku od pl. Legionów do FAT-u, tramwaje mają powrócić 30 sierpnia 2015r.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter