Kumulacja remontów w jednym czasie

05.11.2013, Wrocław ul. Żeromskiego. Volvo na tle okazałej kamienicy na rogu ul. Prusa.Oszczędności na częstotliwościach linii, oraz kumulacja remontów od wakacji. Pasażerowie podróżujący komunikacją miejską znów przeżyją gehennę chcąc dostać się do centrum miasta.

Jakby było mało utrudnień związanych z przebudową ul. Skłodowskiej-Curie, urzędnicy zafundują wrocławianom kolejne. Od 28 czerwca rozpocznie się remont torowiska na “Placu Społecznym”, przebudowa ul. Wyszyńskiego. Kolejny raz na przestrzeni kilku lat nieprzejezdna dla tramwajów będzie ul. Nowowiejska, i znów na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa. Rok temu, też pod koniec czerwca 2013r. na tym samym odcinku wymieniano torowisko. Dla poprawy naszego nastroju na wakacje wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy z okrojonymi częstotliwościami kursowania poza godzinami szczytu.

Przebudowa ul. Nowowiejskiej

Prace obejmą odcinek od ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa. Linie tramwajowe 0L, 0P i 71 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ul. Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej do ulicy Słowiańskiej i dalej dotychczasową trasą do pętli Marino.

Na odcinku pl. Grunwaldzki – Dworzec Nadodrze – pl. Grunwaldzki uruchomiona zostanie linia zastępcza 700. Linia będzie kursować przez Piastowską, Nowowiejską, Prusa, Wyszyńskiego, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską.

Linie nocne 240 i 250 zostaną skierowane objazdem od ulicy Nowowiejskiej przez ulicę Wyszyńskiego i Prusa.

Remont ul. Wyszyńskiego

Prace będą się odbywać od ul. Nowowiejskiej do ul. A. Mosbacha. Ulica będzie przejezdna w czasie remontu, jednak tylko w jednym kierunku. Linie autobusowe A, N, 128, 904, 914 i 246 jadące w kierunku centrum miasta, zostaną skierowane objazdem przez ul. Jedności Narodowej, Żeromskiego, Nowowiejską do ul. Wyszyńskiego i dalej dotychczasowymi trasami.

W przeciwnym kierunku trasa ww. linii nie ulegnie zmianie.

Wymiana rozjazdów na pl. Społecznym

Tego samego dnia mają się zacząć też prace przy wymianie rozjazdów na tzw. “Placu Społecznym”. Linie tramwajowe 2 i 10 zostaną skierowane objazdem przez Most Grunwaldzki do Ronda Reagana.

Na czas zmiany, linie autobusowe A i N będą zatrzymywać się na przystankach “Katedra”.

Przebudowa ul. Przyjaźni

Nieco pocieszający jest fakt, że od 28 czerwca na Klecinę wracają tramwaje linii 17. W związku z tym zlikwidowana zostaje linia zastępcza 717. Na ul. Przyjaźni wróci także linia nocna 247.

Nie zmieni się natomiast trasa linii 107 – autobusy wciąż będą kursować na trasie do pętli Krzyki, wraz z kursami „kieszeniowymi” przez Klecinę-Stację.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter