Linie 150L i 150P wydłużone do Provity

19.05.2014, Wrocław, Litewska-pętla. Bogdan "odpoczywa" przed kolejnym kursem linii 150P.Od poniedziałku 26 maja, linie dowozowe 150L i 150P w godzinach 6:45-11:00 mają wydłużone kursy do pętli “Bierutowska (Ośrodek zdrowia)”. Pętla jest zlokalizowana przy Specjalistycznym Zakładzie Profilaktyczno – Leczniczym Provita, (dawna nazwa przystanku: PZL Hydral) będąca kiedyś przystankiem dla wariantowych kursów linii 147.

Decyzja o wydłużeniu tych linii zapadła po tym, jak Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie zaopiniowała, że nowe linie dowozowe nie spełniają oczekiwań mieszkańców – nie dojeżdżają do miejsc generujących przepływ pasażerów – tak było w przypadku dojazdu do wspomnianej przychodni. Można mieć zastrzeżenie, dlaczego dopiero teraz się zdecydowano na ten krok. Czas w jakim zapadła decyzja ws. wydłużeniu linii 150L/P – po wyborach (w tym przypadku do Europarlamentu), mówi sama za siebie.

Nie jest to też pierwszy taki przypadek wyborczej zwłoki ze zmianą organizacji linii komunikacji miejskiej. Decyzję o wydłużeniu kursów tych linii można też wyjaśnić w inny sposób – wszak trzeba ratować honor i dramatycznie niską frekwencję na propagandowych liniach dowozowych do stacji Wrocław Psie Pole.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter