Linie specjalne na Noc Muzeów 2016

17.05.2014, Wrocław ul. Sołtysowicka. Volvo na linii specjalnej M1 uruchomionej z okazji Nocy Muzeów.Jak co roku w maju organizowana jest impreza kulturalna Noc Muzeów w której wiele instytucji kulturalnych i muzea otwierają się na odwiedzających. W tym dniu można za darmo zwiedzić eksponaty muzealne a także specjalne wystawy organizowane specjalnie na tą okoliczność.

Jak co roku również ta impreza organizowana jest też we Wrocławiu i z tej właśnie okazji w sobotę 14 maja br. uruchomiona zostanie specjalne linie autobusowe M1 i M2, a także tramwajowa M3, które będą także zatrzymywać się na głównych przystankach przesiadkowych, oraz na przystankach w okolicy muzeów i w pobliżu instytucji, które biorą udział w tej imprezie. Przejazd tymi liniami będzie bezpłatny.
rozklad-kstm-2016-m2
Linia M1 będzie kursować co 20 min w godz. od 18:00 do 23:30 na trasie: Browar Mieszczański (Hubska), Dworzec PKS i PKP, Muzeum Etnograficzne (pl. Wróblewskiego), Muzeum Narodowe (pl. Społeczny), Muzeum Przyrodnicze (Sienkiewicza), Muzeum Mineralogiczne i Geologiczne (Drobnera), Nadodrze- galerie (pl. Staszica), Muzeum Militariów (Pełczyńska) – Pracze Widawskie.

Linia M2 będzie kursować co 60 min w godz. od 18:00 do 23:00 na trasie:
Instytut Pamięci Narodowej (Sołtysowicka) – Broniewskiego – pl. Staszica – Galeria Dominikańska

Linię obsługiwać będzie Klub Sympatyków Transportu Miejskiego autobusem Jelcz PR110M.

rozklad-kstm-2016-m3Linia tramwajowa M3 kursować będzie co 30 min, na trasie: pl. Powstańców Warszawy (Muzeum Narodowe) – Most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza (Muzeum Przyrodnicze) – pl. Bema – Mosty Młyńskie – św. Jadwigi – Most Piaskowy – Grodzka (Ossolineum, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego) – Nowy Świat (Arsenał) – Kazimierza Wielkiego (Muzeum Miejskie) – pl. Dominikański – Oławska – pl. Powstańców Warszawy (Muzeum Narodowe)

Linię obsługiwać będzie Klub Sympatyków Transportu Miejskiego tramwajem Konstal 4N1 o numerze 1444.

Pełen program Nocy Muzeów 2016 we Wrocławiu można przejrzeć na stronie: http://www.wroclaw.pl/noc-muzeow-2016-program

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter