Linie specjalne na Noc Muzeów 2017

Jak co roku w maju organizowana jest impreza kulturalna Noc Muzeów w której wiele instytucji kulturalnych i muzea otwierają się na odwiedzających. W tym dniu można za darmo zwiedzić eksponaty muzealne a także specjalne wystawy organizowane specjalnie na tą okoliczność.

Jak co roku również ta impreza organizowana jest też we Wrocławiu i z tej właśnie okazji w sobotę 20 maja br. uruchomione zostaną: linia tramwajowa M1, oraz autobusowa M2, obie obsługiwane przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, zabytkowym taborem. Obie linie będą bezpłatne.

Tramwaj kursował będzie co 30 min, w godzinach 17:00-23:00 na trasie: Pl. Społeczny, Sienkiewicza, Uniwersytet, Kazimierza Wielkiego), a na pokładzie jego będzie można wysłuchać krótkiego wykładu na temat historii wrocławskich tramwajów.

Autobus linii M2 będzie kursował co 30 min w godz. od 17:00 do 23:30 na trasie: Browar Mieszczański (Hubska), Dworzec PKS i PKP, Muzeum Etnograficzne (pl. Wróblewskiego), Muzeum Narodowe (pl. Społeczny), Muzeum Przyrodnicze (Sienkiewicza), Muzeum Mineralogiczne i Geologiczne (Drobnera), Nadodrze- galerie (pl. Staszica), Społeczne Muzeum Militarne (Pełczyńska).

Oprócz tego od godziny 12 na zajezdni Dąbie, przy ul. Wróblewskiego będzie można obejrzeć historyczny tabor KSTM-u.

Pełen program Nocy Muzeów 2017 we Wrocławiu można przejrzeć na stronie: http://www.wroclaw.pl/noc-muzeow-2017-wroclaw

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter