Linie specjalne na Noc Muzeów 2015
Jak co roku w maju organizowana jest impreza kulturalna Noc Muzeów w której wiele instytucji kulturalnych i muzea otwierają się na odwiedzających. W tym dniu można za darmo zwiedzić eksponaty muzealne a także specjalne wystawy organizowane specjalnie na tą okoliczność.
Jak co roku również ta impreza organizowana jest też we Wrocławiu i z tej właśnie okazji w sobotę 17 maja br. uruchomiona zostanie specjalne linie autobusowe M1 i M2, które będą także zatrzymywać się na głównych przystankach przesiadkowych, oraz na przystankach w okolicy muzeów i w pobliżu instytucji, które biorą udział w tej imprezie. Przejazd tymi liniami będzie bezpłatny.
Linia M1 będzie się zatrzymywać na następujących przystankach:
- SOŁTYSOWICE
- Koszarowa – w okolicach którego (ul. Sołtysowicka 21a) znajduje się budynek wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej,
- KROMERA
- Ogród Botaniczny – w okolicach którego znajduje się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
- Urząd Wojewódzki – na pl. Powstańców Warszawy, w okolicach którego znajduje się: Muzeum Narodowe we Wrocławiu (pl. Powstańców Warszawy 5), a także: Muzeum Poczty i Telekomunikacji (w budynku Poczty Głównej, przy ul. Krasińskiego 1) i Akademia Sztuk Pięknych (pl. Polski 3/4, Bulwar Dunikowskiego), gdzie odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur.
- Pl. Zgody – w okolicach którego, znajduje się Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu. Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu (ul. Traugutta 111/113)
- DWORZEC GŁÓWNY PKP – przystanek na ul. Peronowej, skąd można się przesiąść w inne linie tramwajowe i autobusowe, lub odwrotnie, w celu dojazdu do innych muzeów i galerii sztuki, znajdujących się na trasie linii M1.
- DWORZEC GŁÓWNY PKP – przystanek na ul. Suchej, z tyłu Dworca Głównego, nieopodal Tymczasowego Dworca Autobusowego.
- Hubska – w okolicach którego znajduje się Browar Mieszczański (ul. Hubska 44-48)
- DWORZEC AUTOBUSOWY – przystanek na ul. Borowskiej
- Radio i Telewizja – skąd można dojść do budynku Polskiego Radia – Regionalnej Rozgłośni we Wrocławiu, gdzie znajduje się Muzeum Radia. (Aleja Karkonoska 10)
M1
Sołtysowice – Redycka – Sołtysowicka – Czajkowskiego – Kromera – mosty Warszawskie – Wyszyńskiego – most Pokoju – Muzeum Narodowe/Urząd Wojewódzki – pl. Społeczny – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Zgodna – Kościuszki – Pułaskiego – Małachowskiego – Piłsudskiego – Peronowa – Borowska – Sucha – Hubska – Browar – Hubska – Bardzka – Armii Krajowej – Ślężna – Wyścigowa – Turniejowa – Karkonoska – Radio i Telewizja
Radio i Telewizja – Karkonoska – Powstańców Śląskich – Wiśniowa – Armii Krajowej – Bardzka – Hubska – Browar – Hubska – Sucha – Borowska – Peronowa – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – Kościuszki – Traugutta – pl. Wróblewskiego – pl. Społeczny – Muzeum Narodowe/Urząd Wojewódzki – most Pokoju – Wyszyńskiego – mosty Warszawskie – Kromera – Czajkowskiego – Sołtysowicka – Redycka – Sołtysowice
Linia M1 będzie kursowała w godzinach 18:30-23:00 z częstotliwością co około 20 minut.
Linia M2 będzie się zatrzymywać na następujących przystankach:
- Urząd Wojewódzki – na pl. Powstańców Warszawy, w okolicach którego znajduje się: Muzeum Narodowe we Wrocławiu (pl. Powstańców Warszawy 5), a także: Muzeum Poczty i Telekomunikacji (w budynku Poczty Głównej, przy ul. Krasińskiego 1) i Akademia Sztuk Pięknych (pl. Polski 3/4, Bulwar Dunikowskiego), gdzie odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Wysokich Temperatur.
- Plac Bema
- Dubois
- pl. Staszica
- Ostowa – przystanek na ul. Pełczyńskiej w okolicy którego znajduje się Muzeum Militariów.
- Pracze Widawskie
M2
Muzeum Narodowe/Urząd Wojewódzki – most Pokoju – Wyszyńskiego – Sienkiewicza – pl. Bema – Drobnera – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Reymonta – most Osobowicki – Bałtycka – Obornicka – Pełczyńska – Muzeum Militariów – Pełczyńska – Kominiarska – Pracze Widawskie
Pracze Widawskie – Kominiarska – Pełczyńska – Muzeum Militariów – Pełczyńska – Obornicka – Bałtycka – most Osobowicki – Reymonta – pl. Staszica – Pomorska – most Pomorski – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny –Muzeum Narodowe/Urząd Wojewódzki
Linia M2 będzie kursowała w godzinach 18:30-23:00 z częstotliwością co około 20 minut.
Pełen program Nocy Muzeów 2015 we Wrocławiu można przejrzeć na stronie: http://www.wroclaw.pl/noc-muzeow-wroclaw-2015/program
You must be logged in to post a comment.