Nocny półmaraton odwołany, ale utrudnienia w komunikacji miejskiej już nie

W nocy z soboty na niedzielę z 22 na 23 czerwca miał się odbyć I Nocny Wrocław Półmaraton 2013. Przebiegać miał pętlą od Stadionu Olimpijskiego przez Mosty Jagiellońskie, pl. Grunwaldzki, Stare Miasto do Stadionu Olimpijskiego. Maraton odwołano, jednak biegacze ruszyli na miasto. Opóźnienia na liniach komunikacji miejskiej sięgały kilkudziesięciu minut.

Na liniach autobusowych i tramwajowych wprowadzono następujące zmiany:

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Tramwaje linii 0, 14, 24 zostaną skierowane objazdami od ulicy Pomorskiej w obu kierunkach przez most Pomorski, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą, Sądową do placu Legionów z pominięciem pl. Jana Pawła II i pl. Orląt Lwowskich. Dodatkowo w związku z utrudnieniami na ulicy Pułaskiego, po godzinie 20-tej tramwaje linii 0 będą kursowały objazdem przez ulicę Kołłątaja i pl. Dominikański.

W związku z wyłączeniem z ruchu Mostu Grunwaldzkiego, tramwaje linii 0, 4 i 33PLUS będą kursowały objazdem przez most Pokoju i ulicę Szczytnicką.

Również po godzinie 19-tej, z powodu wyłączenia z ruchu mostu Szczytnickiego, tramwaje linii 9 i 17 będą kierowane objazdami od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Piastowską, pl. Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie do Sępolna, a tramwaje linii 33PLUS będą kursowały od Ronda Reagana do pętli ZOO przy ulicy Kopernika.

W związku z częściowym wyłączeniem połowy jezdni ulicy Podwale na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do Mostu Sikorskiego, tramwaje linii 31PLUS, 32PLUS kursujące w kierunku Kozanowa będą kursowały objazdem przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i św. Mikołaja z pominięciem pl. Orląt Lwowskich. W kierunku powrotnym trasa pozostanie bez zmian.

Na czas wyłączenia z ruchu Mostu Uniwersyteckiego, tramwaje linii 6 kursujące w kierunku Kowal będą kursowały objazdem w obu kierunkach od placu Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, pl. Dominikański, Halę Targową do placu Bema. Natomiast tramwaje linii 7 będą kursowały przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Most Pomorski, ulicę Pomorską i plac Staszica.

Na wszystkich skrzyżowaniach przecinających trasę maratonu, służby policji będą w miarę możliwości umożliwiały przejazd komunikacji tramwajowej. Jednak należy liczyć się z opóźnieniami w kursowaniu tramwajów.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Autobusy linii D, 116, 131, 141, 911 zostaną skierowane objazdem w kierunku Psiego Pola i Sołtysowic od pl. Grunwaldzkiego przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Wyszyńskiego i Kromera, a w kierunku przeciwnym autobusy zostaną skierowane przez Kromera, Wyszyńskiego, Sienkiewicza i ulicę Piastowską.

Autobusy linii 118 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od ulicy Boya Żeleńskiego przez aleję Kromera bezpośrednio do ulicy Krzywoustego z pominięciem przystanku „Kwidzyńska”.

W związku z wyłączeniem z ruchu Mostu Grunwaldzkiego, autobusy linii D, 145, 146 i 149 będą kursowały objazdem przez most Pokoju i ulicę Szczytnicką.

Autobusy linii 113, 602 i 612 od ulicy Peronowej zostaną skierowane objazdem przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, Dyrekcyjną z pominięciem przystanku na ulicy Borowskiej.

Autobusy linii 122 jadące w kierunku Nowego Dworu, zostaną skierowane objazdem od ulicy Zielińskiego przez ulicę Piłsudskiego i dalej przez ulicę Świdnicką, Bożego Ciała, Widok, Kazimierza Wielkiego do pl. Jana Pawła II, a autobusy linii 144 jadące w kierunku Kamieńskiego pojadą od ulicy Zielińskiego w prawo przez ulicę Piłsudskiego i dalej przez ulicę Świdnicką, Bożego Ciała, Widok, Kazimierza Wielkiego, Most Pomorski, ulicę Pomorską i plac Staszica. W kierunku przeciwnym od Trzebnickiej przez plac Staszica, Pomorską, Most Pomorski, Nowy Świat, Świętego Mikołaja, plac Jana Pawła II i dalej swoją trasą w kierunku ulicy Wojszyckiej.

Autobusy linii 127 jadące w kierunku Kozanowa, zostaną skierowane objazdem od ulicy Tęczowej przez ulicę Braniborską i Nabycińską z pominięciem placu Jana Pawła II. W kierunku przeciwnym nie przewiduje się zmiany trasy linii 127.

Autobusy linii D i N jadące w kierunku Kleciny i Dworca Głównego PKP będą kursowały bez zmian. W kierunku przeciwnym tj. do Psiego Pola od ulicy Kołłątaja pojadą na wprost na przystanek „Galeria Dominikańska” (przystanek dla linii 114 i 120) i następnie pojadą przez ulicę Słowackiego, Podwale, pl. Społeczny i Most Pokoju z pominięciem przystanku pod PZU na placu Dominikańskim.

Z powodu wyłączenia jezdni wschodniej Placu Grunwaldzkiego i zatoki autobusowej przy budynku Skanskiej na placu Grunwaldzkim, autobusy linii 115 zostaną skierowane od ulicy Skłodowskiej Curie przez Rondo Reagana (przystanek na peronach) i dokonają nawrotu tak jak linie 131 i 141 przy skrzyżowaniu z ulicą Reja. Autobusy linii 149 od ulicy Szczytnickiej pojadą przez Rondo Reagana (przystanek na peronach) i następnie zatrzymają się na postój w zatoce przystankowej na ulicy Piastowskiej – powrót przez ulicę Sienkiewicza i Most Pokoju.

W związku z tym iż maraton będzie trwał do godziny 24-tej zostaną wprowadzone zmiany pierwszych kursy autobusów nocnych linii 241 i 259.

Linia 241 pojedzie przez Mosty Warszawskie, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza, Piastowską, a autobusy linii 259 z pominięciem Osiedla Zacisze od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, Szczytnicką, Rondo Reagana (przystanek na peronach), Skłodowskiej Curie i Mickiewicza.

W wielu miejscach przed godziną 22:00 utworzyły się spore korki. Tramwaje linii 1, 2, 4, 9, 10, 17, 33PLUS utykały w zatorze od mostu Zwierzynieckiego do pl. Grunwaldzkiego.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter