Objazdy autobusów w związku z budową torowiska na Popowicach

zdjęcie ilustracyjne, fot. Wojciech Dembski.

W sobotę 17 sierpnia rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie wiaduktu kolejowego i skrzyżowania ulicy Długiej i Poznańskiej, w związku z budową torowiska tramwajowego na Popowicach. Zmienią się trasy linii autobusowych C, 103, 104, 122, 127, 128 i nocnej 245.

Linie autobusowe C i 128 jadące w kierunku zachodnim będą skierowane objazdem od ulicy Długiej przez ulicę Poznańską, Ścinawską i Gnieźnieńską do ulicy Starogroblowej.

W przeciwnym kierunku nadal obowiązuje objazd od ulicy Popowickiej przez ulicę Starograniczną, Gnieźnieńską, Ścinawską i Poznańską do ulicy Długiej.

Na trasie objazdu autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku „Poznańska” zlokalizowanym przy ulicy Poznańskiej za skrzyżowaniem z ulicą Długą oraz na przystanku „Popowice (stacja kolejowa)”, który zostanie przeniesiony na ulicę Popowicką za wiaduktem kolejowym w kierunku Popowic.

Linie autobusowe 103104122127 i nocna 245 jadące z Popowic w kierunku zachodnim będą skierowane objazdem od przystanku „Litomska (ZUS)”, przy ulicy Poznańskiej, z powrotem ulicą Poznańską (po zawróceniu na skrzyżowaniu z ulicą Łęczycką), Ścinawską i Gnieźnieńską do ulicy Starogroblowej.

W przeciwnym kierunku nadal obowiązuje objazd od ulicy Popowickiej przez ulicę Starograniczną, Gnieźnieńską i Ścinawską do ulicy Poznańskiej.

Dodatkowo przystanek tymczasowy „Popowice (stacja kolejowa)” w kierunku centrum miasta zostanie przeniesiony z ulicy Starogranicznej na ulicę Gnieźnieńską przy skrzyżowaniu z ulicą Starogroblową.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter