Od soboty tramwaje wracają na Legnicką

Od najbliższej soboty na Legnickiej znów będą kursować tramwaje. Ale będzie ich mniej niż przed remontem i pojadą tylko do pętli przy ul. Robotniczej.

Linie 3, 10, 20 i 23 skierowane zostaną od pl. Jana Pawła II do pętli „Wrocławski Park Przemysłowy”, zawieszona nadal zostanie linia 22. Zlikwidowana zostanie linia 73.

Oznacza to jednak, że liniami 710 i 712 nie dojedziemy z Grabowej i z Pilczyc aż do przystanku „Rynek”. Pojadą one natomiast do Legnickiej, a następnie skierują się na Bolesławiecką, gdzie będzie można się przesiąść na tramwaje jadące w kierunku centrum miasta.

Oprócz linii 22, na Legnickiej nie zobaczymy już także „dwunastki” – która została nieformalnie zlikwidowana. Jednak w jej miejsce na Legnickiej nie pojawi się żadna inna tramwajowa, nawet „33PLUS”, która nadal będzie kursować na ogryzkowej trasie ze Stadionu Olimpijskiego na Wierzbową.

16 lipca zmienią się także trasy linii tramwajowych w rejonie Podwala i ul. Jagiełły. Powodem będzie przebudowa torowiska na Podwalu na odcinku od pl. Jana Pawła II do pl. Orląt Lwowskich oraz rozpoczęcie prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły i Dmowskiego. W związku z tym inaczej pojadą linie 0L, 0P, 14, 15 i 24. Pojadą one objazdem przez most Pomorski, ul. Nowy Świat i Kazimierza Wielkiego.

Szczegółowy opis zmian tras linii tramwajowych zaplanowanych na 16 lipca (plik PDF)

To nie koniec zmian zaplanowanych na ten dzień. Zmieni się także trasa linii 325. Powodem jest wdrożenie kolejnego etapu przebudowy ul. Avicenny. Autobusy kursujące z Poczty Polskiej w kierunku Brochowa będą kursować przez ulicę Ibn Siny Avicenny, Trawową, Krzemieniecką, Petuniową, Klecińską. W kierunku przeciwnym trasa autobusu pozostanie bez zmian.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter