Ostatni etap remontu torowiska na Powstańców Śląskich – zmiany tras tramwajów

W sobotę 20 marca rozpocznie się kolejny etap remontu torowiska tramwajowego na ulicy Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z ulicą Kutnowską. Trasy zmienią następujące linie tramwajowe: 2, 7 i 17.

Linie tramwajowe 2 i 17 zostaną skierowane od ulicy Powstańców Śląskich przez aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim.

Linia 7 zostanie skierowana od ulicy Powstańców Śląskich przez aleję Hallera do pętli „Grabiszynek”.

Autobusowa komunikacja zastępcza

Na odcinku Powstańców Śląskich/Hallera – Krzyki – Powstańców Śląskich/Hallera zostanie zastępcza komunikacja tramwajowa linii 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 5 minut.

Tramwajowa komunikacja zastępcza

Na odcinku Krzyki – Klecina – Krzyki uruchomiona zostanie tramwajowa komunikacja zastępcza linii 77, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Zmiany tras od poniedziałku 22 marca

Po zakończeniu remontu torowiska na ul. Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z ul. Kutnowską, tramwaje powrócą na swoje trasy – linia 2 i 6 do pętli Krzyki, a linie 7 i 17 do pętli Klecina.

Linia 74 będzie wtedy kursować na trasie Krzyki – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – pl. Legionów – pl. Orląt Lwowskich – pl. Jana Pawła II – Dubois – Pomorska – pl. Staszica – Osobowice.

Zlikwidowana wówczas zostanie zastępcza komunikacja linii 702 i 77.

Honorowanie biletów w dniach 20 – 21.03.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 lub tramwajem linii 77 oraz autobusami linii D i 133 na odcinku Hallera – Klecina – Hallera.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter