Podbijanie torowiska – tramwaje nie dojadą również na Biskupin

Także i na Biskupin nie będą teraz dojeżdżać tramwaje. Od soboty 6 listopada torowisko tramwajowe na odcinku od przystanku Tramwajowa do pętli Biskupin będzie nieczynne z powodu podbijania i regulacji.

Linie tramwajowe 1 i 2 zostaną skrócone do pętli tramwajowej „ZOO”, zaś linie 4 i 10 zostaną skrócone do przystanku „Tramwajowa” z nawrotem na terenie „Zajezdni Dąbie Czasoprzestrzeń”.

Na odcinku Bartoszowice – Hala Stulecia – Bartoszowice uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa linii 701, kursująca z częstotliwością:

W dni robocze

  • do godziny 6:00 co 7,5 minuty;
  • w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;
  • w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;
  • w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;
  • w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;
  • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

sobota i niedziela

  • z częstotliwością co 10 minut.

Zastanawiające są dwie kwestie – to, że z powodów oszczędności, linia zastępcza nie mogła zostać uruchomiona na odcinku pozwalającym na przesiadkę ze wszystkich linii tramwajowych – zarówno 1, 2, 4, jak i 10. I pasażerowie dwóch linii – 1 i 2 zostali potraktowani gorzej, niż ci podróżujący liniami 4 i 10 – zostali zmuszeni do dwóch przesiadek, zamiast jednej. No, ale przecież autobus zastępczy musiałby wtedy kursować z dwukrotnie większą częstotliwością i znacznie dalej, niż w tym przypadku.

EDIT: Między innymi po naszym artykule postanowiono jednak wydłużyć linię zastępczą 701 do Hali Stulecia.

Drugą sprawą jest, czy aby na pewno aż dwa tygodnie, bo tyle trwać mają prace; to nie za długi czas na zwykłe podbijanie torowiska podbijarką torową Plasser & Teurer. Ten zakres prac w normalnym mieście się przeprowadza w jeden weekend, a nie w 2 tygodnie!

Honorowanie biletów

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 2 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 701 oraz tramwajem linii 4 lub 10 na odcinku ZOO – Tramwajowa – ZOO.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 4 lub 10 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 701.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje mają powrócić na Biskupin w poniedziałek 22 listopada.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter