Przebudowa Krupniczej i wiaduktu kolejowego nad Grabiszyńską

25.12.2012, Wrocław, ul. Grabiszyńska. Dwieściepiątka na linii 11 podczas świąt Bożego Narodzenia, kiedy wszystkie linie tramwajowe kursują z częstotliwością co 30 minut. fot. Wojciech Dembski/Od soboty 26 kwietnia jeszcze więcej utrudnień w komunikacji miejskiej. Zamknięta do przebudowy zostanie ul. Krupnicza, zaś na estakadzie kolejowej rozpoczną się prace przy przebudowie wiaduktu nad ul. Grabiszyńską. Zmienią się trasy linii tramwajowych 5, 6, 7, 11, 14, 15, 20, 23, 24 i 71 oraz autobusowych linii nocnych 243, 247, 253 i 257.

Linie tramwajowe

Zawieszona zostanie linia 5.

6: – w kierunku pętli Krzyki zostanie skierowana objazdem od pl. Bema przez: Mosty Młyńskie, ul. Piaskową, pl. Dominikański, ul. Skargi, ul. Teatralną i pl. Teatralny do ul. Świdnickiej i dalej stałą trasą. W przeciwnym kierunku trasa bez zmian.

7: – w kierunku pętli Krzyki zostanie skierowana objazdem od ul. Kazimierza Wielkiego przez: ul. Widok, pl. Teatralny do ul. Świdnickiej i dalej stałą trasą. W przeciwnym kierunku trasa bez zmian.

11: – zostanie skrócona do pl. Legionów, a następnie wykona kryterium uliczne przez ul. Piłsudskiego, pl, Orląt Lwowskich, Podwale, Sądową, pl. Legionów i ul. Piłsudskiego i dalej powrotną trasą do pętli Kromera/Kowale.

14 i 24: – staną się liniami jednokierunkowymi – skierowanymi do/od pętli Grabiszyńska Cmentarz od al. Hallera przez ul. Grabiszyńską. Zmienione zostaną trasy w rejonie Podwala: od Świdnickiej przez pl. Teatralny, ul. Widok i Kazimierza WielkiegoLinia 14 będzie kursować tylko z Osobowic do pętli Grabiszyńska Cmentarz a w przeciwną stronę kursy będą wykonywane jako linia 24.

15: – w obu kierunkach zostanie skierowana objazdem od ul. Kazimierza Wielkiego przez ul. Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową.

20: – w obu kierunkach zostanie skierowana objazdem od pl. Jana Pawła II przez pl. Orląt Lwowskich i Podwale.

23: – w kierunku pętli Wrocławski Park Przemysłowy od pl. Bema zostanie skierowana objazdem przez ul. Drobnera, most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat. W przeciwnym kierunku od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ul. Dubois i Drobnera.

71: – w obu kierunkach zostanie skierowana od pl. „Społecznego” przez ul. Kujawską, pl. Wróblewskiego, ul. Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego, Świdnicką, Powstańców Śląskich, al. Hallera, ul. Grabiszyńską do pętli Grabiszyńska Cmentarz.

Linie autobusowe

243 i 253: – w kierunku Dworca Autobusowego od pl. Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem przez pl. Orląt Lwowskich z pominięciem przystanku “Rynek”.

247 i 257: – w kierunku Dworca Autobusowego od ul. Kazimierza Wielkiego zostaną skierowane objazdem przez ul. Skargi i Kołłątaja z pominięciem przystanków “Renoma” i “Arkady (Capitol)”.

Linie zastępcze

Na odcinku Osobowice – pl. Jana Pawła II – pl. Legionów – Dworzec Główny PKP – pl. Dominikański – Księże Małe będzie kursować zastępcza linia tramwajowa 75.

Na odcinku pl. Legionów – Oporów – pl. Legionów zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 704.

Honorowanie biletów na zmienionych trasach

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 0, 11 lub 75 oraz w autobusie linii 701 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 704 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 704 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 0, 11 i 75 oraz autobusem linii 701. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

 

Demontaż wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską ma potrwać do 1 maja, zaś przebudowa ul. Krupniczej – do końca sierpnia. Remont torowiska między pętlami: Grabiszyńska Cmentarz a Oporów – do końca września br.

 

Zastanawiające jest utrzymywanie osobnych numeracji dla kierunku trasy linii 14 i 24 przy jednoczesnym kursowaniu linii zastępczej 75. Chaos i dezinformacja to już norma w przypadku ogłaszania komunikacji zastępczych w czasie remontów ulic i torowisk. Być może pozostawienie obu tych linii bez zawieszania jednej z nich to powtórka scenariusza sprzed dwóch lat Wówczas w czasie remontu Podwala w podobny sposób zdegradowano linie 14 i 24 i ich utrzymywanie w “połówkowym” układzie nieoficjalnie argumentowano oszczędnością na naklejkach(!) w numerem linii wywieszonych na przystankach. (więcej informacji tutaj)

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter